Chińska platform Bilibili umożliwia transfery NFT

Bilibili, to platforma do strumieniowego przesyłania wideo popularna wśród chińskiego pokolenia Z. Umożliwiła przesyłanie między użytkownikami niezamiennych tokenów (NFT), stając się drugą co do wielkości chińską firmą technologiczną, która umożliwia transfery NFT (po Alibaba Group).

Bilibili wymaga 30-dniowej przerwy między każdą transakcją, podobnie jak w przypadku 180-dniowej blokady transferu na Alibaba.
Bilibili to platforma do strumieniowego przesyłania wideo znana w Chinach z tego, że umożliwia komentowanie w czasie rzeczywistym filmów o nazwie „Danmu”. Z NFT platforma zadebiutowała w styczniu 2022, tworząc serię PFP (zdjęć profilowych; prace graficzne, które odzwierciedlają różne postacie poprzez twarze małp, kotów, ludzi, kosmitów, robotów itp.) związanych z gołębiami.
Czytaj więcej:
Bilibili obecnie zezwala na handel tylko tymi PFP o tematyce gołębi; inne NFT będą mogły wkroczyć w przemysł NFT już w maju. Bilibili może opóźnić transfer NFT lub dostosować zasady, jeśli istnieje działalność spekulacyjna.
Duże chińskie firmy technologiczne, takie jak Tencent, Baidu, JD.com i rynek NFT Xiaohongshu, nadal nie pozwalają na transfery ani na handel. Według niektórych raportów pomimo dużych ograniczeń, chiński rynek NFT może osiągnąć w 2026 r. 4,68 mld USD.

©ChinyTech.pl