Neutralna pod względem emisji CO2 usługa frachtu lotniczego!

Plan uruchomienia zrównoważonego połączenie frachtu lotniczego do dostarczania chińskich laptopów do Europy.

Chińska firma technologiczna Lenovo dołączyła do DB Schenker i Lufthansa Cargo w celu opracowania neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla usługi frachtu lotniczego z Szanghaju do Frankfurtu. Z jego pomocą światowy producent elektroniki użytkowej będzie transportował tygodniowo do 20 ton (w tym laptopy, notebooki i komputery PC).

Loty na lini Chiny-Niemcy są wykonywane przez frachtowce Lufthansa Cargo, które są zasilane zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). DB Schenker i Lufthansa Cargo posuwają się dalej w przyciąganiu nowych klientów do swojego zrównoważonego połączenia lotniczego między Chinami a Niemcami. Do najnowszych osiągnięć należy umowa z Lenovo, chińskim producentem elektroniki użytkowej. Korzystając z połączenia Szanghaj-Frankfurt planuje przemieścić do 20 ton swoich produktów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Loty czarterowe SAF pomagają firmom w zapewnieniu bardziej zrównoważonych przesyłek. Lenovo jest głównym klientem tej przełomowej inicjatywy i przykładem tego, jak spedytorom zależy na rzeczywistych zmianach w kierunku bardziej ekologicznego transportu.

Zrównoważony rozwój

Korzystanie ze zrównoważonych usług frachtu lotniczego między Szanghajem a Frankfurtem pozwala firmie Lenovo zaoszczędzić około 20 ton konwencjonalnej nafty na jeden lot. Spowoduje to zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 62 tony tygodniowo.

©ChinyTech.pl