Gospodarstwo rolne przy użyciu technologii druku 3D w Chinach

W wiosce Wujiazhuang w prowincji Hebei w Chinach, zbudowano funkcjonalne, bardzo solidne i energooszczędne gospodarstwo rolne przy użyciu technologii druku 3D. Gospodarstwo wiejskie Wujiazhuang Village zajmuje powierzchnię 106 metrów kwadratowych.
Jego styl nawiązuje do miejscowego tradycyjnego mieszkania w jaskini i składa się z 3 dużych pokoi (salonu i 2 sypialni) z dachami łukowymi oraz 2 małych pokoi (kuchnia i toaleta) z płaskimi dachami. Proces drukowania był realizowany przez trzy zestawy mobilnego, zrobotyzowanego sprzętu 3DP, które zostały umieszczone odpowiednio wzdłuż osi trzech dużych pomieszczeń. Fundament i ścianę wydrukowano bezpośrednio na miejscu, natomiast dachy łukowe wydrukowano wzdłuż trasy sprzętu.
Czytaj więcej o 3D:
Po zakończeniu procesu drukowania, łukowe dachy były następnie montowane na drukowanej ścianie za pomocą dźwigu. Środek ściany jest wypełniony materiałami termoizolacyjnymi, tworząc zintegrowany system ścian zewnętrznych obejmujący dekorację, konstrukcję i izolację termiczną. Projekt został zaprojektowany i zbudowany przez zespół profesora Weiguo XU z Uniwersytetu Tsinghua

©ChinyTech.pl