JD Health uruchamia internetowe usługi psychiatryczne

Centrum Zdrowia Psychicznego Wuxi w prowincji Jiangsu w Chinach wspólnie ogłosiły uruchomienie usługi leczenia psychiatrycznego online w aplikacji JD Health (jd.com). Współpraca ma na celu poprawę diagnozowania i leczenia chorób psychiatrycznych poprzez internetowe konsultacje kontrolne, konsultacje zdalne, szkolenia online, internetowe konsultacje zespołu ekspertów i nie tylko. Wszystko to poprzez połączenie telemedycyny JD Health i technologii samegoCentrum.

Prawie 40 lekarzy z Centrum tworzy pierwszą grupę ekspercką platformy. W przeciwieństwie do innych chorób, leczenie psychiatrycznych jest mniej zależne od badań obrazowych i laboratoryjnych, a bardziej od konsultacji lekarskich i oceny stanu pacjentów, którzy zazwyczaj wymagają ciągłego doradztwa psychologicznego i leczenia, co daje duże pole do rozwoju terapii online.

Jest to szczególnie pomocne w sytuacji pandemii w celu ograniczenia zakażeń krzyżowych. Model „1+1” JD Health, który obejmuje dodanie szpitala internetowego JD Health do istniejącego samodzielnie zbudowanego szpitala internetowego każdego szpitala offline, może znacznie poprawić zdolność szpitali fizycznych do ulepszania swoich usług telemedycznych.

Według Instytutu Psychologii Chińskiej Akademii Nauk „China National Mental Health Development Report (2019-2020)” wskaźnik wykrywalności depresji wśród nastolatków w 2020 roku wynosi 24,6 procent, z najbardziej zauważalnym lękiem odczuwanym w grupie wiekowej od 18 do 24 lat, co wskazuje na wzrost diagnozy zaburzeń psychicznych wśród młodych ludzi. Co więcej, badanie zawarte w raporcie wykazało znaczny spadek zdrowia psychicznego ludzi w porównaniu do sytuacji sprzed dziesięciu lat, a aż 45,9 procent respondentów twierdzi, że ich zdrowie psychiczne się pogorszyło.

 

©ChinyTech.pl