Tencent robi zakupy w Polsce

Dawno temu informowaliśmy was o planach firmy Tencent w Polsce. Ostatnio się rozpędzają i przejął mniejszościowy pakiet akcji Bloober Team (Rockbridge).

Chcą (Proxima; właścicielem jest Tencent) także przejąć kontrolę nad 1C Entertainment SA z siedzibą w Warszawie. 1C Entertainment to z kolei grupa kapitałowa działająca od 20 lat, zajmująca się szeroko pojętą branżą gier wideo. Firma działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji i na Cyprze. Podlegają im m.in. Cenega, jeden z największych wydawców gier w kraju, Qloc, światowej klasy firma zajmująca się m.in. lokalizacjami czy portami gier oraz Muve, sklep cyfrowy. Żadna ze stron jeszcze oficjalnie nie ogłosiła transakcji, a jej szczegóły nie są znane. Nie wiadomo zatem, w jakim stopniu i czy w ogóle wpłynie to na bieżącą działalność firmy.

Tencent Holdings Ltd., jest chińskim międzynarodowym konglomeratem technologicznym. Firma założona w 1998 roku. Tencent jest największym na świecie dostawcą gier wideo, a także jedną z najbardziej wartościowych finansowo firm. Jest jednym z największych mediów społecznościowych, venture capital i korporacji inwestycyjnych. Jej usługi obejmują sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, handel elektroniczny, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności, smartfony i gry online.

©ChinyTech.pl