Pociąg na lini Chiny-Polska. Maersk uruchamia specjalny pociąg (dostawy kluczowego sprzętu medycznego)

41-kontenerowy pociąg firmy Maersk ruszył z miasta Yiwu (prowincja Zhejiang) i przyjechał do terminalu w Małaszewiczach (przewoził środki ochrony indywidualnej, zakupione przez Zarys International Group, czołowego polskiego dostawcę materiałów medycznych; na zlecenie Polskiej Agencji Rezerw Materiałowych).

„Sprzęt medyczny nigdy nie był bardziej potrzebny. W takich czasach, kiedy zwiększony popyt utrudnia zdobycie sprzętu i przepustowości kolejowej, skontaktowaliśmy się z Maerskiem w sprawie naszego ważnego i wymagającego czasu projektu, wiedząc, że będą mieli sposoby, aby pomóc nam w odpowiednim czasie”, mówi Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS.

Agencja Rezerw Materiałowych jest ogólnopolską instytucją zajmującą się skupem, przechowywaniem i dystrybucją rezerw strategicznych. Ich zapasy medyczne obejmują leki, szczepionki, środki dezynfekujące, odzież ochronną i cały inny sprzęt medyczny potrzebny obecnie w walce z COVID-19. Sprzęt ochronny przewożony nowym pociągiem blokowym Maersk zostanie ostatecznie rozprowadzony do placówek medycznych w całym kraju.

W 2020 roku Maersk zaaranżował łącznie 209 dostosowanych pociągów międzykontynentalnych z Chin do krajów europejskich, w tym Niemiec, Francji, Szwecji, Polski, Białorusi i Rosji, a także zwiększył swoją obecność w Turcji i Gruzji dzięki pierwszym w historii pociągom blokowym opracowanym na te rynki.

©ChinyTech.pl