Rozwój współpracy kulturalnej z Chinami

Trochę mniej o technologii, ale nie zaszkodzi. Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński wraz z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan podpisał dziś Protokół o współpracy kulturalnej między Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej – dokument dotyczący współpracy kulturalnej.

Protokół o współpracy kulturalnej między Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej 2021-2024

Protokół ma na celu pogłębienie wieloaspektowej współpracy między Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej w latach 2021-2024 i tym samym stanowić uzupełnienie wytyczającej ogólne ramy współpracy  umowy o współpracy kulturalnej i naukowej z 1986 r.

Dokument dotyczy współpracy m.in. w zakresie ochrony dóbr kultury, działalności archiwalnej oraz tłumaczeń dzieł literackich.

 

Źródło:gov.pl

©ChinyTech.pl