TikTok leczy ludzi

ByteDance, właściciel TikToka, ponownie uruchomił swoje internetowe aplikacje medyczne na platformie Xiaohe, przejmując część usług wspieranych przez Baidu, Alibaba Group Holding, Tencent Holdings i JD.com. To posunięcie jest konsekwencją restrukturyzacji działalności edukacyjnej giganta ByteDance.

Użytkownicy platformy Xiaohe mogą konsultować się teraz z zarejestrowanymi lekarzami online i korzystać z cyfrowej encyklopedii medycznej, która zawiera ponad 31 800 wpisów. Konsultacja lekarska jest bezpłatna dla nowych użytkowników. Ta platforma medyczna obejmuje również aplikację Xiaohe Doctor, która prowadzi rejestr i wstępną weryfikację tożsamości pacjentów dla lekarzy, zanim połączą się oni z użytkownikami Xiaohe.

ByteDance, chiński unicorn technologiczny, w zakresie opieki zdrowotnej działania online rozpoczął się mniej więcej rok temu, kiedy uruchomił społeczność pacjentów Xiangyu. Później przemianowano ją na Lvsongguo, poprzez które użytkownicy mogą uzyskiwać informacje medyczne i dyskutować na forum, w którym dzielą się swoimi doświadczeniami. Ostatecznie Lvsongguo trzy tygodnie temu zostało włączone w platformę Xiaohe.

Xiaohe prowadzi również mini program w Jinri Toutiao, agregatorze wiadomości, którego właścicielem jest również ByteDance, który umożliwia użytkownikom dostęp do usług konsultacyjnych bez konieczności pobierania internetowej aplikacji opieki zdrowotnej. Ten mini program jest obsługiwany przez spółkę zależną ByteDance Beijing Shake Youth Technology Co.

Czyżby przyszłość medycyny przedstawiała się przez pryzmat mini aplikacji?

©ChinyTech.pl