Chiński deweloper urządzeń VR “dostał” 40 mln USD

Chiński producent urządzeń obsługujących MR, Nreal, zakończył ostatnio rundę finansowania serii B1 w wysokości 40 milionów dolarów (przez platformę wideo Kuaishou). Sequoia Capital China, GP Capital, Hillhouse Capital i CICC Capital również zainwestowaly w startup.

Lączna kwota finansowania Nreal przekroczyła 70 milionów USD. Do istniejących inwestorów należą Shunwei Capital, China Growth Capital, China Everbright Limited New Economy Fund, Terminus, Aplus Capital, iQiyi i Siasun.

Założona w Pekinie w 2017 roku firma Nreal jest deweloperem i producentem okularów MR, której celem jest zmniejszenie rozszerzonych zestawów słuchawkowych do rozmiaru okularów przeciwsłonecznych. Start-up zaprezentował swoje pierwsze lekkie, gotowe do noszenia okulary do rzeczywistości mieszanej Nreal Light w 2019 roku. Na początku 2020 roku został wydany nowy system 3D „Nebula” obsługujący wszystkie lokalne aplikacje na Androida. Ponadto, koncentrując się na poprawie jakości obsługi produktu i doskonaleniu łańcucha dostaw, Nreal aktywnie promuje wdrażanie komercyjne.

W marcu 2020 r. Nreal założył bazę Mixed Reality Headquarters w miescie Wuxi w Chinach i zbudował bazę produkcyjną modułów optycznych o powierzchni ponad 26,000 metrów kwadratowych (w Wuxi High-Tech).

Ostatnio także w oficjalnym koreańskim sklepie z aplikacjami OneStore pojawił się trójwymiarowy system operacyjny Nreala Nebula. Dzięki komercjalizacji w Korei Południowej, Nreal z powodzeniem otworzył cały łańcuch usług obejmujący okulary MR, producenta telefonów komórkowych, operatora telekomunikacyjnego i dostawcę treści MR.

W przyszłości Nreal będzie nadal rozszerzać możliwości komercyjne w Chinach i za granicą, aktywnie promować współpracę ekologiczną w branży i poza nią oraz badać połączenie technologii rzeczywistości mieszanej i wielu scenariuszy zastosowań w środowisku branżowym 5G.

©ChinyTech.pl