Chińska firma recyklingowa 3C Aihuishou

Grupa Wanwu Xinsheng, wcześniej znana jako Aihuishou, “zdobyła” ponad 100 milionów dolarów w ramach serii E + rundy finansowania, której współwłaścicielem jest JD.com (i nowy inwestor Guotai Junan International).

Do nowej rundy dołączył istniejący inwestor Fresh Capital, oraz grupa nowych inwestorów, w tym Shanghai Guohe Modern Service Industry Equity Investment Management z Shanghai International Group oraz Huihe Capital i InnoVen Capital wspierana przez firmę JD Logistics.

Inwestycja bedzie przeznaczona przede wszystkim na ulepszenie usług recyklingowych, przyspieszenie wymiany handlowej między przedsiębiorstwami a konsumentami oraz rozszerzenie współpracy międzynarodowej.

Grupa rozpoczęła działalność w 2011 roku i jest platformą handlu elektronicznego typu customer-to-business (C2B), oferującą rozwiązania w zakresie recyklingu i handlu towarami cyfrowymi, takimi jak aparaty fotograficzne, telefony i laptopy. Ponadto ma również ponad 600 sklepów stacjonarnych i sieć serwisową na miejscu w 120 miastach w Chinach.

Po fuzji z platformą handlu używanymi towarami JD.com oraz Paipai.com w 2019 roku, grupa jest właścicielem trzech platform – aihuishou.com, par.aihuishou.com, paipai.com. Aihuishou stworzył konkurencyjny system łańcucha dostaw, który przyspiesza rozwój branży recyklingu produktów 3C (komputer, komunikacja, elektronika użytkowa).

W czerwcu 2019 roku Wanwu Xinsheng zdobył 530 milionów dolarów w rundzie Series E prowadzonej przez JD.com z udziałem Tiger Global Management, Morningside Venture Capital, Tiantu Capital, Genbridge Capital i Fresh Capital.

©ChinyTech.pl