Chińska czołówka gigantów technologii komputerowych

Na Światowym Kongresie Komputerowym 2020 (World Computer Congress 2020), który odbywa się w Changsha (stolicy prowincji Hunan w środkowych Chinach) opublikowano listę 100 wiodących chińskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami komputerowymi.

Trzy czołowe firmy na liście to:

  • gigant telekomunikacyjny Huawei Technologies,
  • największy dostawca usług przetwarzania danych w chmurze i operacjach Big Data Inspur Group
  • Legend Holdings Corporation, spółka matka Lenovo.

Na dalszych miejscach uplasowały się firmy Microsoft China, Intel China oraz chiński dostawca oprogramowania i rozwiązań dla biznesu Yonyou Network Technology.

Lista została opracowana przez CCID Consulting, spółkę stowarzyszoną z think tankiem Ministerstwa Przemysłu i Informatyki. Przy tworzeniu rankingu brane pod uwagę były przychody operacyjne, tempo wzrostu firm, udziału w rynku oraz możliwości badawczo-rozwojowych w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Warto wspomnieć o konkretnych liczbach, a niektóre firmy zajmujące czołowe miejsca w rankingu mogą pochwalić się imponującymi wartościami. Część z nich osiągnęła średni roczny przychód przekraczający 10 miliardów juanów (około 1,5 miliarda dolarów) w ciągu ostatnich trzech lat, a udział inwestycji w R&D wynosił od 10 do 15 procent.

Źródło: xinhua.com,

@ChinyTech, 2020