Huawei władcą metra

18 sierpnia została otwarta linia 10 metra w Shenzhen. Nowa linia przebiega przez okręgi Futian, Longhua i Longgang. Jej łączna długość to 29,31 km i posiada 24 stacje. Wśród nich jest jedna chyba już najbardziej znana – „Stacja Huawei”. Stacja ta znajduje się zaraz obok siedziby głównej tego technologicznego giganta i jest pierwszą stacją w metrze w Shenzhen z nazwą przedsiębiorstwa użytej do nazwania stacji. Dodatkowo linia 10 jest pierwszą linią metra w Shenzhen całkowicie pokrytą zasięgiem sieci 5G.

Co ciekawe, stacja Huawei została otwarta dwa dni temu i od samego początku przyciąga tłumy turystów. Jako, że nazwa jest znana praktycznie wszystkim, to wielu pasażerów robi sobie na niej zdjęcia. Dodatkowo wielu z nich używa telefonów innych marek, w tym iPhone’a Apple’a, Vivo itp. i grupuje się tak, aby zrobić zdjęcia pod znakiem stacji tylko z telefonami jednej marki. To taki swoisty trend, który wytworzył się w pierwszych dniach po otwarciu stacji.

A pisząc całkowicie serio, to linia 10 rzeczywiście wykorzystuje wiele technologii Huawei. Oprócz systemów kontroli jazdy pociągów metra, chyba najistotniejszą innowacją jest pokrycie sygnału sieci 5G na całej długości linii 10, a co za tym idzie na peronie lub w metrze pasażerowie mogą swobodnie korzystać z telefonu komórkowego 5G. 

A Wy nazwę jakiego polskiego przedsiębiorstwa widzielibyście dla kolejnej linii metra w Warszawie?

 

@ChinyTech.pl 2020