Politechnika Warszawska i Huawei Polska podpisały porozumienie o współpracy

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy. Strony deklarują wymianę doświadczeń oraz wspólne działania w zakresie rozwoju Sztucznej Inteligencji. Partnerstwo z tak istotną uczelnią wyższą to kontynuacja działań na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Uroczyste podpisanie miało miejsce w gmachu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z upoważnienia rektora PW dokonał go prof. dr hab. inż. Piotr Tatajewski. Dzięki partnerstwu, studenci i pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej zyskają dostęp do najnowszej technologii opartej na AI, w tym do sztandarowego rozwiązania firmy – Huawei Atlas. Umowa obejmuje także rozpoczęcie prac przygotowawczych mających na celu stworzenie wspólnego laboratorium badawczego.
Dzięki aktywnemu organizowaniu zajęć i zacieśnianiu więzi z Politechniką Warszawską, Huawei Polska liczy na możliwość współpracy z najbardziej utalentowanymi studentami z dziedziny technik informacyjnych w Polsce. Najlepsi mogą w przyszłości znaleźć pracę w m.in. w warszawskim centrum badawczo-rozwojowym Huawei, skupionym na rozwoju sztucznej inteligencji.
Huawei dokłada wszelkich starań, aby zapewnić polskim uniwersytetom najlepsze technologie na rynku i wspierać je naszym zdobytym globalnie know-how. W strukturach firmy, nie tylko na poziomie Polski, jest wielu specjalistów, którzy pierwsze kroki w dziedzinie technik informacyjnych stawiali właśnie na Politechnice Warszawskiej. Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW przyniesie nam obopólne korzyści, a w rezultacie przyczyni się do rozwoju polskiego społeczeństwa” – Bao Jianlin Dyrektor zarządzający Huawei Polska.
Źródło: Huawei/Politechnika Warszawska