Microsoft został partnerem OchK i otworzy w Polsce region Data Center

Operator Chmury Krajowej zawarł strategiczne partnerstwo z Microsoftem – poinformowała spółka w komunikacie. Microsoft uruchomi w Polsce swój pierwszy region przetwarzania danych w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Partnerstwo z Microsoft to ważny etap w rozwoju Chmury Krajowej. Przekonaliśmy największą obecnie firmę technologiczną na świecie do ważnej inwestycji w Polsce. Działając razem, zwiększamy szanse na przyspieszenie transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw i administracji publicznej. (…). Platforma chmurowa Azure i rozwiązania Microsoft 365 to świetne rozszerzenie naszej oferty” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Operatora Chmury Krajowej Michał Potoczek.

Spółka podała, że nowy region data center dołączy do globalnej infrastruktury Microsoftu, w której skład wchodzi 59 regionów chmurowych zapewniających dostępność usługi Microsoft Azure w ponad 140 krajach. Umożliwi on lokalny dostęp do pełnej oferty usług w chmurze Microsoftu.

„Polska ma szansę być cyfrowym sercem Europy. Dlatego dzisiaj ogłaszamy partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej i największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową wynoszącą 1 miliard dolarów” – powiedział dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu Mark Loughran.

Partnerstwo z Microsoftem to kolejne strategiczne porozumienie zawarte przez Chmurę Krajową w ciągu półtora roku od ogłoszenia powołania spółki przez PKO BP i PFR.

We wrześniu 2019 roku OChK podpisał umowę o strategicznym partnerstwie z Google, dzięki czemu w Polsce powstaje tzw. region Google Cloud czyli hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dla klientów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: PAP

@ChinyTech.pl