VI edycja Warsaw-Beijing Forum – podsumowanie

Szósta edycja Warsaw-Beijing Forum, wydarzenia, któremu ChinyTech.pl patronowały medialnie dobiegło końca. Mamy więc okazję zaprezentować naszym czytelnikom After Action Review 2019, czyli dokument podsumowujący działalność osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie i przedstawiający ich osiągnięcia organizacyjne oraz merytoryczne, na czele z częścią warszawską i pekińską projektu.

„Celem Warsaw-Beijing Forum jest promowanie przedsiębiorczości, mobilności i międzynarodowej współpracy wśród młodych profesjonalistów z Polski oraz Chin. Warsaw-Beijing Forum tworzy platformę do dyskusji rozwijającą przyjazne relacje polsko-chińskie na trzech płaszczyznach: biznesowej, akademickiej i kulturowej. Dodatkowo podejmujemy intensywne działania na rzecz popularyzowania wiedzy o Państwie Środka wśród polskich studentów oraz przedsiębiorców.” – mówił ChinyTech.pl jeszcze przed Forum Marcin Żurek organizator wydarzenia – „Każdego roku punktem zwieńczającym nasze działania stają się organizowane w Warszawie i Pekinie spotkania jego uczestników. Studenci z obu krajów mają szansę uczestniczyć w serii wykładów i spotkań z najwybitniejszymi specjalistami polskiego oraz chińskiego świata ekonomii i prawa. W trakcie poprzednich pięciu edycji mogli spotkać się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz wicepremierem Januszem Piechocińskim. Dotychczasowe edycje naszej inicjatywy zakończyły się wielkim sukcesem, przyciągając do współpracy takich renomowanych partnerów, jak: KGHM, K&L Gates, Norton Rose Fulbright, Linklaters, Clifford Chance, Cushman&Wakefield, PwC, Deloitte czy Narodowy Bank Polski, HSBC, Bank Światowy, ICBC i China Construction Bank. Uzyskaliśmy również liczne Patronaty Honorowe, m. in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii czy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.”

Czytaj także: “Intelligence Approaching Business” – rozmowa z Marcinem Żurkiem 

W tym roku w ramach Warsaw-Beijing Forum po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w interesujących spotkaniach i sukcesywnie pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą Państwa Środka, a także rozwijać relacje polsko-chińskie szczególnie w wymiarze akademickim i kulturowym. 

Organizatorzy już planują VII edycji Warsaw-Beijing Forum i mamy wszyscy nadzieję, że już niebawem poznamy szczegóły na temat tego wydarzenia.

Dokument After Action Review 2019 można pobrać TUTAJ.