Platforma Taobao. Ile wydałeś pieniedzy na zakupy?

Na chińskiej platformie ecommerce Taobao, jakiś czas temu pojawiła się opcja, która pokazuje nam ile w sumie wydaliśmy pieniędzy na zakupy od zarejestrowania się. Niektórzy użytkownicy dowiedzieli się, że za całą sumę wydanych pieniędzy na platformie mogli kupić…mieszkanie. Przesada? Przez prawie 11 lat od dnia rejestracji na platformie Taobao, my wydaliśmy ponad 100 000 złotych. Mało? Dużo?

Dla wielu ludzi zakupy na Taobao stały się częścią ich codziennego życia. Można tam kupić ogólnie rzecz biorąc „wszystko”: ubrania, żywność, akcesoria, elektronikę, meble, akwarium..rybki w akwarium. Kupowanie na Taobao jest dość łatwe, szybkie i wygodne, dlatego wielu konsumentów nie wie, ile pieniędzy faktycznie wydali na platformie – zwłaszcza wtedy, tak jak my, kiedy używają jej od lat.

Wystarczy wejść w swój profil i kliknąć jedną z ikon. To tutaj pojawi nam się cała historia zakupów w liczbach od dnia rejestracji na Taobao (oraz liczba rzeczy, które kupiliśmy). Wracając do naszej kwoty ponad stu tysięcy złotych (od 2009 r.) – okazuje się, że jest to dość rozsądna kwota w porównaniu z innymi użytkownikami platformy. Jeden użytkownik odkrył, że wydał na Taobao 300 000 złotych, inny z kolej grubo ponad 600 000 złotych.

 

Czytaj więcej o e-commerce w Chinach:

Bank ICBC: Polski Pawilon na platformie e-commerce

Sprzedaż w Chinach. Live streaming

71-stronicowy raport, „Transgraniczny przewodnik e-commerce” – dla polskich przedsiębiorców

Chiński BAT na świat i BAT na Chiny

Polskie kosmetyki w Chinach i Li Jiaqi (video). Live Streaming i Ziaja

Przez rok nie używaliśmy gotówki: mini-eksperyment ChinyTech.pl

Święta e-commerce w Chinach

Przyszła kolej na Xiaohongshu (RED). Szansa dla polskiego biznesu?

Cały Raport: China Internet Report 2019 (110 stron)

Chiński e-commerce na obszarach wiejskich

Kim jest Pan Torebka?

WeChat uruchomił usługę Livestream

 

Na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, mogliśmy trafić na liczne lamenty i płacz w komentarzach: „(…) gdy tylko zobaczyłem liczbe wydanych pieniędzy…chciałem płakać”, „O matko, co ja zrobiłem!”, „(…) gdybym nie wydał wszystkich tych pieniędzy na Taobao, byłbym bogaty”, ”(…) to nie może być prawda! To musi być błąd!”. Temat wydatków na platformie stał się tak popularny w chińskich mediach społecznościowych, że Taobao na swoim oficjalnym koncie Weibo opublikował post, pisząc: „Słyszeliśmy, że wczoraj nie mogliście spać”.

A Wy, ile wydaliście na Allegro czy Aliexpress lub na innych platformach zakupowych?

* Przypomnijmy, że Taobao to jedna z większych platform zakupów internetowych w Chinach i należy do Alibaba Group. Taobao jest najpopularniejszym miejscem handlu elektronicznego w Chinach. Pamiętajcie, że Taobao + czas wolny = duże wydatki.

©ChinyTech.pl