Polskie kosmetyki w Chinach i Li Jiaqi (video). Live Streaming i Ziaja

Na platformie ChinyTech.pl, znajdziecie wiele tekstów na temat chińskiego ecommerce. Jak sami wiecie e-handel w Chinach co roku przyśpiesza, zwiększając tym także szansę polskich przedsiębiorców, którzy powoli odkrywają ten kanał sprzedaży. Nie ma jednak, aż tak wielu polskich marek, które mają swoje oficjalne sklepy online na chińskich internetowych platformach zakupowych.

Warto także wziąć pod uwagę sprzedaż produktów z wykorzystaniem transmisji na żywo (live streaming) – jak się domyślacie, nie jest to wcale tanie i wymaga odpowiedniego budżetu. Często jednak to się bardzo opłaca (szczegóły w linkach poniżej).

 

Czytaj więcej:

Sprzedaż w Chinach. Live streaming

Chiński BAT na świat i BAT na Chiny

Przez rok nie używaliśmy gotówki: mini-eksperyment ChinyTech.pl

Święta e-commerce w Chinach

Cały Raport: China Internet Report 2019 (110 stron)

Chiński e-commerce na obszarach wiejskich

Kim jest Pan Torebka?

WeChat uruchomił usługę Livestream

 

Sprzedaż produktów z wykorzystaniem transmisji na żywo (live streaming) wzrasta bardzo szybko. Transmisja na żywo w Chinach była dotad tylko jedną z opcji dla marek, które chciały dotrzeć do chińskich konsumentów. Teraz, dzięki ogomnej popularności ten kanał sprzedaży stał się niezwykle ważny dla każdej marki, która chciałaby odnieść „sukces” na chińskim rynku. Trend ten napędzany jest także przez wspierająca politykę rządu oraz zmiany wielkości i rodzaju konsumpcji w Chinach.

Współpraca pomiędzy blogerami i firmami nie jest niczym niezwykłym w Chinach. Marki uważane za luksusowe, odkryły ten kanał sprzedaży i rzeczywiście przyzwoicie sobie w nim radzą. Zachęcamy polskich przedsiębiorców do zapoznania się z olbrzymią listą chińskich gwiazd internetowych, ponieważ wpływ jaki mają na swoich bardzo licznych fanów jest po prostu gigantyczny.

 

Na poniższym filmie widzicie wpływowego chińskiego blogera (Li Jiaqi), który wykorzystuje swój kanał live streaming do podboju portfela widzów. Jeżeli przyjrzycie się uważnie, zobaczycie, że tym razem poleca i sprzedaje produkty firmy Ziaja.

Li Jiaqi (nazywany jest także „królem szminki na Taobao”) ma w ponad 45 milionów fanów i ogromny wpływ na branżę kosmetyczną. Najbardziej jest znany z tego, że w swoich transmisjach na żywo testuje setki kolorów i marek szminek (jego rekord to 380 w dwie godziny oraz 15 000 pomadek sprzedanych w 15 minut.).

W Dzień Singla (2018 r.) zaprosił do siebie założyciela Alibaba Group, Jacka Ma, aby sprawdzić, kto sprzeda więcej szminek w ciągu 2 godzin transmisji na żywo. Li sprzedał 1000, a Ma zaledwie 10.

Jesteśmy ciekawi jak Ziaja na tym skorzysta. Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że polska firma wybrała dobrą drogę promocji i sprzedaży w Chinach.

*Inne polskie marki obecne na chińskim ecommerce to m.in. Bell, Bielenda, Biogened (Dermedic), Dr. Irena Eris, Paese Cosmetics, Verona Products. Pamiętajmy jednak, że rynek kosmetyczny w Chinach nie jest łatwy, a konkurencja olbrzymia.

©ChinyTech.pl