Pierwsze miejsce polskiej drużyny: Olimpiada Kreatywności w Pekinie!

Pierwsze miejsce polskiej drużyny w zawodach na Olimpiadzie Kreatywności („Destination Imagination”) w Pekinie. Redakcja ChinyTech.pl miała przyjemność zostać patronem medialnym naszej drużyny! Olimpiada stanowi finał kilkumięsiecznej pracy w programie uczniów szkół wszystkiuch etapów edukacyjnych oraz studentów. Jest to pokaz kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów w praktyce.

W czasie finałów azjatyckich drużyna otrzymała temat Wyzwania Specjalnego, po czym ma 24 godziny na przygotowanie (tylko z dostępnych na miejscu materiałów) i zaprezentowanie przedstawienia w języku angielskim. Drużyny tworzą scenariusz, rekwizyty, scenografię oraz kostiumy i dodatkowe elementy. Dwa lata temu Wyzwanie dotyczyło zagadnienia sztucznej inteligencji i wykorzystania jej na potrzeby ludzi.
Drużyna czworga nastolatków (Fundacja Nicość), po kilku miesiącach bardzo intensywnej wspólnej pracy, wygrała w tym roku polskie finały Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination” (DI), prezentując najlepsze przedstawienie w kategorii improwizacji w swojej grupie wiekowej. Nagrodą było możliwość reprezentowania Polski na finałach Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach.
Samo wyzwanie podczas Olimpiady dotyczyło ekologii, recyclingu, bioróżnorodnośći w połączeniu z tradycją (włączenie zagadnień maszyny- innowacji z czasów antycznych). W tym roku sponsorem drużyny była Fundacja Cyberium. Warto dodać, że liczba drużyn wyniosła około 500 (ponad 6 tysięcy uczestników).

​Wyniki:

Wyzwanie Na Już:

  • NICOŚĆ z Warszawy – I miejsce
  • Less than 3 z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku – II miejsce
  • Blue Pompoms ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu – II miejsce
  • Rambutanki z Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu – III miejsce

Wyzwanie Specjalne:

  • Blue Pompoms ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu – II miejsce
  • Rambutanki z Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu – III miejsce
Olimpiada Azjatycka liczbą uczestników dorównuje niemal finałom globalnym DI, które odbywają się co roku w USA (20.000 osób z 45 krajów). Polska drużyna także w zeszłym roku wygrała i reprezentowała Polskę w USA, zajmując wysokie 15 miejsce na 79 drużyn (najwyższe z drużyn nie-amerykańskich). Było to możliwe dzięki wsparciu Fundacji PKO BP (za pośrednictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministra Przedsiębiorczości i Technologii) oraz sponsorów prywatnych (inwestorów i prezesa jednego z banków).

©ChinyTech.pl 2019