ChinyTech.pl w siedzibie Lenovo

Firma Lenovo zaprosiła redakcję ChinyTech.pl do swojej siedziny w Pekinie. Po spotkaniu nakręciliśmy dla was krótki film, który znajdziecie poniżej.

Kampus firmy jest dużych rozmiarów (projekt CallisonRTKL), a miejsce pracy wydaje się być przyjemne. Mijając niezliczone biura, mieliśmy wrażenie bardzo otwartej atmosfery pracy (dodaktowo charakterystyczna przestrzeń, dzięki której jest bardzo jasno). Od razu też widać, że Lenovo stara się stworzyć społeczność i „jak najdłużej” zatrzymać swoich pracowników oferując im różne atrakcje, dzięki którym możemy spedzić wolny czas z rodzinami (na kampusie jest także pralnia, siłownia, centrum opieki nad dziećmi, pomieszczenia mieszkalne itp.). Przykładowo, na filmie zobaczycie 15-metrową ściankę wspinaczkową, która otwarta jest 2 dni w tygodniu dla pracowników firmy (trener jest zawsze na miejscu). Ogólnie rzecz biorąc na kampusie łatwo wyczuć międzynarodowy styl pracy. Nic w tym dziwnego, ponieważ Lenovo podkreśla swoją „miedzynarodowość” na świecie.

Co ciekawe w pobliżu siedzimy zauważymy duży obiekt satelitarny (po północnej stronie kampusu). To dzięki temu, architektura biurowca Lenovo jest „niska”, tak aby nie zakłócać działania satelity. Projektanci mieli ciężkie zadanie opracowania innowacyjnego rozwiązania, które spełniałoby takie oczekiwania. Kampus został otwarty w 2018 r. Główny budynek ma powierzchnię 120 000 metrów kwadratowych (6 pięter), gdzie pracuje około 10 000 pracowników.

Lenovo kładzie duży nacisk na przyjazność dla środowiska. Energia słoneczna i systemy kolektorów zainstalowane na szczycie budynku zapewniają energię do oświetlenia wewnętrznego i podgrzewania wody. Warto dodać, że firma korzystała wyłącznie z materiałów o niskiej zawartości szkodliwych substancji (posiadają także certyfikat LEED; Leadership in Energy and Environmental Design).

©ChinyTech.pl 2019