Technologia blockchain i świeże kraby

Firma, która zajmuje się sprzedażą krabów słodkowodnych w Chinach idąc za trendem, wprowadza technologię blockchain, tak aby zapewnić klientom świeżość „przysmaku jesieni” i pewność, że mają doczynienia z „oryginalnymi produktami’.

Jesień to okres kiedy Chińczycy jedzą kraby, a teraz, dzięki szybkiej dostawie klienci z ponad 170 miast w Chinach w ciągu jednego do dwóch dni będą w stanie dostać świeże skorupiaki. Po otrzymaniu przesyłki klienci mogą zeskanować kod QR, który zamieszczony jest na przesyłce. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób mogą zweryfikować ich autentyczność i znaleźć szczegółowe informacje. Dodatkowo, system umożliwia kupującym śledzenie zakupów podczas całego łańcucha produkcyjnego, w tym uprawy warzyw, ich przetwarzania, transportu, dystrybucji i sprzedaży detalicznej.

Czytaj więcej: Blockchain. Chińska szczoteczka do zębów, za pomocą której….

Warto dodać, że najbardziej popularne kraby pochodzą z jeziora Yangcheng. Na rynku jest wielu oszustów, którzy pod marką „Yangcheng” sprzedają kraby, które jednak pochodzą z zupełnie innych regionów. Technologia ma temu zapobiec. Program opracowany został przez rządowe Biuro Kontroli
Jakości w prowincji Suzhou i firmę informatyczną Inspur Group. W projekt pilotażowy zaangażowane są również inne państwowe spółki inwestycyjne.

Na końcu, wspomnijmy o chińskiej platformie ecommerce Jd.com, która organizuje „Dzień owłosionych krabów”. W zeszłym roku wydarzenie było ogromnym sukcesem i w ciągu zaledwie 24 godzin sprzedano prawie dwa miliony krabów i kuponów na kraby (prezenty). Dzięki rozwiniętej logistyce Jd.com, w ponad 300 miastach w Chinach konsumenci mogli cieszyć się świeżymi krabami, które dostarczane były w ciągu 48 godzin (mniej niż w 24 godziny: w 150 miastach). Co więcej, Jd.com podejmuje specjalne środki ostrożności podczas całego procesu dostawy słodkowodnych skorupiaków.

Opakowania zapewniały optymalną kontrolę temperatury i przepływ powietrza. Co ważniejsze, dzięki wykorzystaniu samoobsługowej sieci logistycznej łańcucha chłodniczego Jd.com, kraby są pod całodobowym nadzorem podczas całego procesu (w tym pakowania, dystrybucji oraz dostawę na terenie miasta). Klienci będą również uprawnieni do ubezpieczenia. Jeśli jakiekolwiek z zakupionych z platformy krabów umrze w ciągu sześciu godzin od dostawy, klienci otrzymaja zwrot pieniędzy.

Czytaj więcej: Mocny głos Chin w sprawie technologii Blockchain

Od czasu zwiększenia kontaktu z konsumentami poprzez sprzedaż na platformie Jd.com rybacy z jeziora Panjin i jeziora Dazong odnotowali ponad 350% wzrost miesięcznej sprzedaży.

©ChinyTech.pl 2019