Targi China Hi-Tech Fair 2019, Shenzhen – co widzieliśmy?

Wszytko co dobre, kiedyś się kończy i tak też jest z targami China Hi-Tech Fair (CHTF) w Shenzhen, które rozpoczęły się 13 listopada, a zakończyły wczoraj – 17 listopada. Przez ostatnie 5 dni, jako partner medialny braliśmy udział w tegorocznej edycji targów i razem z wystawcami, uczestnikami  i gośćmi, mieliśmy okazję uczestniczyć w świetnej imprezie promującej rozwój wysokiej jakości innowacji technologicznych w technologicznym sercu Chin.

Tematem tegorocznej edycji targów było hasło „Ożywienie obszaru Greater Bay poprzez otwarcie i innowacje”. Imprezie towarzyszyło 19 wystaw poświęconych zagadnieniom takim jak oszczędzanie energii i ochrona środowiska, nowoczesne materiały, inteligentne miasta, inteligentna opieka zdrowotna, odbyły się również targi talentów.

Całkowita powierzchnia wystawowa tegorocznej imprezy to 142 000 metrów kwadratowych, na których miało swoje stoiska ponad 3000 wystawców z 40 krajów. Nie zabrakło również przedstawicieli Polski. W targach brało udział sześć polskich firm technologicznych, które brały wystawiały się w ramach pawilonu polskiego. Firmy te prezentowały między innymi innowacyjne manipulatory 3D do zastosowań w automatyce, technologie katalityczne do automatycznego termicznego przetwarzania przemysłowych gazów odlotowych oraz oprogramowanie wspomagające projektowanie wnętrz z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.

Wystawcy tegorocznej edycji prezentowali ponad 10200 różnych projektów hi-tech, obejmujących różne dziedziny, m.in sztuczną inteligencję, inteligentną produkcję, Big Data, pracę w chmurze, a także komercyjne zastosowania technologii 5G. CHTF 2019 przyciągnął 576 000 odwiedzających ze 108 krajów i regionów. 

Stoisko polskie, głównie ze względu na oferowane przez polskich wystawców innowacyjne usługi i produkty, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Warto dodać, że firmy wystawiające się w polskim pawilonie, są już zarejestrowanymi spółkami w Chinach. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu są o krok do przodu, względem wielu innych podmiotów zagranicznych, które dopiero co próbują swoich sił na chińskim rynku. Polscy wystawcy CHTF 2019 na tamtejszym rynku już są i aktywnie działają w ramach polskiego inkubatora Hi-Tech Zone w Foshan. Mogą oni być świetnym przykładem dla wszystkich tych, którzy do wejścia na chiński rynek technologiczny się przymierzają.

Targowa ciekawostka na koniec: żeby wejść na tegoroczną imprezę trzeba było zeskanować swoją twarz na bramkach, dzięki tej technologii rozpoznawania twarzy odwiedzający mogli sprawniej wchodzić do centrum wystawienniczego, a organizatorzy mogli tym samym zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa. Ten rodzaj weryfikacji odwiedzających, staje się powoli standardem w Chinach i coraz więcej imprez o poziomie międzynarodowym stasuje tę technologię.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczną edycję targów CHTF 2020, będziemy mieli okazję relacjonować dla Was, z polskiego stoiska, na którym będziemy mogli spotkać jeszcze więcej firm znad Wisły. Tegoroczna relacja nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie nasi wolontariusze: Natalia, Michał i Piotr, którzy wytrwale uwieczniali wszystko to co ciekawego działo się na targach, wspomagając również polskich wystawców – serdecznie Wam dziękujemy! Dzięki ich pracy, jeszcze przez długi czas będziemy mogli Wam prezentować to wszystko czym CHTF 2019 zaskoczył!

 

 

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych:

Do zobaczenia za rok!

©ChinyTech.pl 2019