Inicjatywa miasta Berlina: Start Alliance and StartUp AsiaBerlin go China

Start Alliance to inicjatywa miasta Berlina oraz organizacji Berlin Partner. Jej celem jest sieciowanie najbardziej innowacyjnych miast na świecie oraz tworzenie platformy do przepływu innowacyjnych firm. Uczestnictwo Warszawy w sieci współfinansowane jest z funduszy unijnych, w ramach projektu Next Step Poland, który realizowany jest przez trzy instytucje wchodzące w skład Grupy PFR – Polski Fundusz Rozwoju, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Start Alliance and StartUp AsiaBerlin zabierają innowacyjne start-upy do Chin. Od 25 do 29 listopada 2019 roku uczestnicy programu Start Alliance and StartUp AsiaBerlin go China będą mieli możliwość odkryć ekosystem Szanghaju i Shenzhen, aby lepiej poznać specyfikę chińskiego rynku. Program stanowi również szansę poznania chińskiej sceny startupowej i umożliwia zbudowanie sieci kontaktów przed ekspansją na rynek chiński z lokalnymi start-upami, akceleratorami, VC oraz ekspertami branżowymi. Uczestnicy programu dowiedzą się ponadto jak rozpocząć biznes w Chinach oraz dostaną szansę zaprezentowania swojego produktu lub usługi podczas demo day.

Warunki uczesnictwa wymagają, aby start-up biorący udział w programie powinien:

  • posiadać produkt, który wykracza poza etap idei lub prototypu. Produkt ten powinien być już z powodzeniem wprowadzony na rynek krajowy;
  • być zainteresowany ekspansją na rynek chiński, poszukiwać międzynarodowej dystrybucji lub partnerów technicznych, planować rekrutację zagranicznych pracowników;

Organizatorzy zapewniają: udział w programie, pakiet materiałów przygotowujących do uczestnictwa w programie, transport pomiędzy wydarzeniami w Chinach, udział w pitchu, szkolenia biznesowe w Chinach, rozmowy ze specjalistami technicznymi, wizyty w interesujących dla startupach miejscach.

©ChinyTech.pl 2019