Alipay wprowadza na rynek międzynarodowy portfel elektroniczny: polscy turyści w Chinach

Ant Financial stworzył 90-dniowy program „tour pass”, który przeznaczony jest dla zagranicznych gości odwiedzających Chiny. Cudzoziemcy będą mogli płacić mobilnie za zakupy za pośrednictwem platformy Alipay.

W ramach programu, Alibaba wprowadza międzynarodową wersję aplikacji, która jest do pobrania i rejestracji przy użyciu międzynarodowych numerów telefonów. Aplikacja umożliwi turystom płacenie za transakcje przy użyciu ”90-dniowej karty”. Turyści będą mogli korzystać z aplikacji na smartfony bez konieczności posiadania lokalnego konta bankowego. Posunięcie to stworzy większe możliwości dla Ant Financial i zwiększy dominację na rynku krajowym.

Dotychczas bez chińskiego konta bankowego i lokalnej linii telefonicznej cudzoziemcy mieli trudności, w znalezienie jakiejkolwiek aplikacji na smartfony, która oblsugiwałaby „zakupy online” w Chinach. Jest też dobra wiadomość dla polskich turystów, którzy często odwiedzają Państwo Środka.

Dodajmy, że międzynarodowa wersja aplikacji Alipay nie jest dostępna dla użytkowników telefonów komórkowych w Hongkongu i Makau. Natomiast istnieje rozwiązanie płatności mobilnych o nazwie Alipay HK, które przeznaczone jest dla użytkowników w Hongkongu. Aby uzyskać dostęp do chińskich usług płatności mobilnych, mieszkańcy Hongkongu mogą otworzyć chińskie konto bankowe za pośrednictwem Bank of China (filia w Hongkongu).

W 2018 r. Chiny odwiedziło 141,2 mln turystów z zagranicy (co stanowi wzrost o 1.2% w porównaniu z rokiem poprzednim).

*Cudzoziemcy mogli wcześniej korzystać z Alipay (po pozytywnej weryfikacji paszportu), ale było to mocno ograniczone.

*WeChat Pay współpracuje obecnie z Visa, Mastercard, American Express, Discover Global Network (w tym Diners Club) i JCB, aby umożliwić użytkownikom zagranicznym połączenie swoich kart kredytowych z WeChat Pay i wykorzystanie ich do transakcji płatniczych i usług w Chinach.

©ChinyTech.pl 2019