Inspur: inteligentne lampy uliczne

Azja jest kopalnią ciekawych pomysłów, które często pokazujemy z nadzieją na to, że podobne projekty kogoś zainspirują. Zaznaczmy, że w Polsce mamy także bardzo innowacyjne rozwiązania, które systematycznie powinny przebijać się poza Europę – no dobrze, ale dzisiaj trochę o “chińskich lampionach”…

Są to pierwsze „smart lampy uliczne” zasilane energią odnawialną, wdrożone w prowincji Jinan w Chinach. Poza zwykłym oświetlaniem ulicy mają nadajniki Wi-fi, można z nich ładować samochody elektryczne, posiadają miernik zanieczyszczeń, a także kamery itp.

Zostały zrobione przez chińską firmę Inspur, która jest wiodącym chińskim dostawcą usług w zakresie przetwarzania danych w chmurze, inteligentnych miast, inteligentnych przedsiebiorstw, kompleksowych rozwiązań w zakresie IaaS, PaaS, SaaS oraz big data. Pod swoimi skrzydłami korporacja ma cztery notowane na giełdzie firmy: Inspur Information, Inspur Software, Inspur International i Inspur Huaguang.

Obecnie firma Inspur dostarcza swoje produkty i usługi IT do ponad 100 krajów i regionów na całym świecie (w Polsce mają swoje przedstawicielstwo). W Chinach jest numerem 2 w branży IT. Jest też jedną z najlepszych chińskich dostawców oprogramowania i czwartym dostawcą serwerów na świecie. Firma zajmuje się również badaniami and sztuczną inteligencję i superkomputerami (HPC).

 

©ChinyTech.pl 2019