Take&GO, pierwszy polski sklep bez osługi

…otwarty 24h, przy ul. Półwiejskiej 13 w Poznaniu. Dlaczego postanowiliśmy o tym napisać? Ponieważ od dłuższego czasu, na naszej platformie, mogliście znaleść informację o pierwowzorach tego modelu biznesowego i o jego technologii. Cieszymy się, że innowacyjne Tech.pomysły powoli przedostają się również na nasze podwórko.

Chcemy docierać do klientów, którzy żyją aktywnie i szybko, a także potrzebują zrobić zakupy w drodze do pracy czy też domu. Take&GO to przyszłość oraz marzenia, które możemy zrealizować. Pierwszy sklep to dopiero początek i już teraz intensywnie pracujemy nad doborem kolejnych lokalizacji, zarówno w Poznaniu, Warszawie, jak i w innych miastach” – Dawid Urban, inwestor i pomysłodawca Take&GO (firma Surge Cloud).

Czytaj więcej: Chińscy turyści – przodująca siła postępu płatności mobilnych za granicą

Zakończyliśmy etap prac adaptacyjnych oraz montaż technologii. Teraz nadszedł czas na podzielenie się efektami naszych prac z klientami. W pierwszym etapie, tzw. early access, dostępnym dla zarejestrowanych klientów, zapytamy konsumentów co jeszcze możemy usprawnić. To zupełnie nowe doświadczenie zakupowe i cały czas optymalizujemy nasze rozwiązania. Każda opinia zostanie przeanalizowana, abyśmy w pełni sprostali oczekiwaniom” – mówi Jacek Spychała, CCO Take&Go.

O sklepach bez kas i bez obsługi, czytaj więcej na: Bezobsługowy, bezgotówkowy – bezproblemowy 

Sklepy Take&Go wykorzystują sztuczną inteligencję, spersonalizowane cyfrowe nośniki obrazu i CCTV. Klienci potrzebują tylko jednej rzeczy w ręku – smartfona. W sklepie znajdziemy produkty spożywcze, gotowe dania, soki, kawę, a nawet krojone owoce. Co ciekawe, firma podreśla swoje wsparcie dla „zdrowego trybu życia”, więc nie kupimy w nim alkoholu i papierosów. „Klienci nie będą musieli samodzielnie kasować produktów przy finalizacji transakcji, czy korzystać z pomocy kasjera. Cały proces odbywa się automatycznie i przyspiesza proces zakupowy” – dodał Dawid Urban.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy ma zostać uruchomionych aż 21 takich sklepów w 3 miastach w Polsce. Na początek jest to Poznań, następna w kolejce jest Warszawa.

©ChinyTech.pl 2019