Redakcja ChinyTech.pl i Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022. Byliśmy tam.

Nasza Redakcja została zaproszona na oficjalny pokaz nowych maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2022. Siedzieliśmy daleko, ale widzieliśmy dobrze Bing Dwen Dwen i Shuey Rhon Rhon, bo właśnie tak nazywa się panda i…stworek o wyglądzie chińskiej latarni. Byliśmy tam jako jedyna redakcja z Polski!

Warto wspomnieć, że wyłonienie z konkursu odpowiednich maskotek zajeło Jury prawie rok. Komitet miał za zadanie wybrać takie maskotki, które połączyłyby tradycyjne chińskie cechy z futurystycznymi elementami. Propozycje maskotek przychodziły z całych Chin oraz z ponad 35 krajów i regionów na całym świecie, w tym z Polski. Wybrane dwie maskotki mają reprezentować połączenie dziedzictwa i innowacji, kultury i technologii, a także igrzysk olimpijskich i życia codziennego.. Czy to im sie udało?

Bing Dwen Dwen to panda wewnątrz lodowej skorupy stylizowanej na hełm sportowy, dzięki czemu ma wyglądać bardziej atletycznie. Kolorowe linie są nawiązaniem do „wdrożenia ultraszybkiej technologii 5G”. Ponadto linie reprezentują również „pierścień energetyczny”, który przypominać ma astronautę w skafandrze kosmicznym. Z kolej maskotka Igrzysk Paraolimpijskich, Shuey Rhon Rhon, przypomina kultową chińską czerwoną latarnię, często widywaną na drzwiach i ulicach podczas Chińskiego Nowego Roku (nowy rok wypada 3 dni przed ceremonią otwarcia Zimowych Igrzysk w Pekinie). Chcieliśmy zaznaczyć, że znaczenie kolorów, wzorów itp. maskotek ma jeszcze głębsze znaczenie. My napisaliśmy o tym w dużym skrócie.

Czytaj więcej: Mobilne meczety w kraju kwitnącej wiśni, mangi oraz samurajów…Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Japoni.

Na sali była duża liczba znanych osobistości, w tym Thomas Bach, szermierz i mistrz olimpijski z 1976, a obecnie przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Andrew Parsons, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Frekwencja chińskich mistrzów olimpijskich była bardzo imponująca. 

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie  – odbędą się w Pekinie w dniach 4 – 20 lutego 2022 r. Stolica Chin została pierwszym miastem-organizatorem zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich (letnie odbyły się w Pekinie w 2008 r.).

©ChinyTech.pl 2019