ChinyTech.pl na Smart China Expo 2019 w Chongqing

Tym razem redakcja ChinyTech.pl odwiedziła miasto Chongqing (w południowo-zachodnich Chinach) gdzie uczestniczyliśmy w drugiej edycji Smart China Expo (SCE) w Chongqing International Expo Center. Czterodniowe wydarzenie organizowane było wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Technologii, Chińską Akademię Nauk, Chińską Akademię Inżynierii, Chińskie Sowarzyszenie Nauki i Technologii, a także samorząd miasta Chongqing. Media okrzyknęły SCE jednym z największych krajowych wydarzeń branżowych dotyczącym sztucznej inteligencji. Warto wspomnieć, że z polskiej strony w wydarzeniu brała udział delegacja z Marszałkiem Województwa Lubelskiego na czele.

Od pierwszej edycji SCE, miasto Chongqing jest promowane jako miejsce startupów z branży hi-tech. W tym roku Smart China Expo przyciągnęło ponad 840 firm (z 60 krajów, głównie z branży Big Data), a honorowymi gośćmi byli naukowcy z całego świata, w tym 13 laureatów Nagrody Nobla, 4 zwycięzców Turinga, 2 laureatów Medalu Fields i wielu innych przedstawicieli znanych międzynarodowych instytucji w Chinach i za granicą.

 

Podczas SCE 2019 mogliśmy spotkać przedstawicieli firm takich jak Sony, Schneider, Mitsubishi, Toyota, Qualcomm, Google, Intel, a także przedstawicieli chińskich korporacji (Baidu, Alibaba, Tencent, Huawei, Lenovo, Xiaomi, ZTE itp.). Mieliśmy również szansę uczestniczyć w serii konferencji, wystaw, konkursów i bardzo licznych forach, na których poruszano kilka ważnych tematów, w tym rozwój technologii powiązanych z Big Data, technologii 5G, blockchain, bezpieczeństwa informacji i sztucznej inteligencji.

Poniżej zamieszczamy, krótki film z przemowy premiera Chińskiej Republiki Ludowej, Liu He (być może kojarzycie go z rozmów handlowych z przedstawicielami Donalda Trumpa):

Podczas Smart China Expo w 2019 r., podpisano łącznie 530 projektów o wartości 115,7 mld USD(!). Kontrakty obejmują partnerów z różnych miejsc w Chinach, a także Wielkiej Brytanii, Niemiec i Singapuru. Projekty obejmują takie obszary, jak technologia 5G, układy scalone, sztuczna inteligencja i Internet rzeczy.

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło około 700 000 osób. Nasza redakcja już dziś zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w największych branżowych targach – China Hi-Tech Fair 2019 w Shenzhen, których jesteśmy w tym roku partnerem medialnym. Targi odbędą się między 13-17 listopada w Shenzhen. Więcej informacji na temat samych targów jak i oferty organizatora znajdziecie TUTAJ

 ©ChinyTech.pl 2019