Dla tych co lubią nurkować…Sublue

Drogie, ale bardzo ciekawe urządzenie, które używane jest jako zestaw wspomagający nurkowanie. Ten podwodny gadżet stworzony został przez producenta robotów Tianjin Sublue Ocean Science &amp&Technology (Sublue). Firma (założona w 2013 r.) produkuje szereg podwodnych robotów, autonomicznych pojazdów podwodnych, a w zeszłym roku osiagnęła sprzedaż ponad 38 mln USD. Jest to ogromny wzrost, ponieważ rok wcześniej odnotowała ponad 13mln USD.

Co ciekawe, Sublue wykorzystała rządowe subwencje przeznaczone na wspieranie firm technologicznych z technologicznego parku Tianjin Binhai Hi-Tech Industry Development Zone (powiat Binhai, prowincja Jiangsu w Chinach). To miejsce przyciąga firmy z branży high-tech, ale także mocno wspiera rozwój w regionie Pekin-Tianjin-Hebei. Do końca 2017 r. w tym parku technologicznym utworzono ponad 464 ośrodków badawczych szczebla miejskiego i wyższego, w tym 111 kluczowych laboratoriów i 241 centrów technologicznych dużych przedsiębiorstw.

Co jeszcze? W 2019 r. pojawiło się nowe wsparcie inwestycyjne (14,6 mld USD) w firmy zaangażowane w badania nad sztuczną inteligencją, roboty, oprogramowanie, wirtualną rzeczywistość i inteligentne samochody. To spory zastrzyk gotówki dla firm z branży wysokich technologii (R&D). To również szansa dla polskich przedsiębiorstw i warto o tym pomyśleć.

©ChinyTech.pl 2019