Zielona inicjatywa Alipay Ant Forest w Filipinach

Aplikacja Ant Forest, o której pisaliśmy (LINK), zainspirowała firmę GCash do zasadzenia w ciągu roku aż kilkuset tysięcy drzew na Filipinach. GCash Forest uruchomiła identyczną funkcję, aby umożliwić swoim użytkownikom tworzenie wirtualnych drzew na podobnej zasadzie jak w Ant Forest. Wraz z partnerami, w tym World Wildlife Fund i The Biodiversity Finance Initiative (BIOFIN), GCash Forest zamierza zasadzić 365 000 drzew. Aby sadzić drzewa w GCash Forest, użytkownicy muszą zbierać “zieloną energię”, przyjmując aktywność niskoemisyjną w codziennym życiu. Użytkownicy, którzy otrzymują wystarczającą ilość „zielonej energii”, mogą wybrać rodzaj drzew, które chcą zasadzić w wybranym obszarze.

Więcej o inicjatywie Alibaba: Wirtualne lasy w Chinach

Wielu Filipińczyków, zwłaszcza tych młodszych, dba o środowisko, ale niewielu z nich wie, jak może aktywnie uczestniczyć w ochronie środowiska. Jest to bariera, na którą zwraca uwagę GCash Forest. Smartfon – będący integralną częścią ich codziennego życia – może stać się narzędziem, które to zmieni. Technologia cyfrowa ma ogromny potencjał w mobilizacji ludzi do zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianami klimatu.

Według Biura Zarządzania Lasami Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych (FMB), Filipiny tracą co roku 47 000 hektarów lasów. Wyniki Global Peace Index 2019 również wskazały Filipiny jako najbardziej podatny kraj na negatywne skutki zmian klimatu.

Nowa funkcja została zainspirowana przez Alipay Ant Forest. Warto przypomnieć, że z 500 milionami użytkowników Ant Forest doprowadziła do zasadzenia ponad 100 milionów drzew w Chinach.

©ChinyTech.pl 2019