Voice-commerce: CCC wdraża nowatorskie rozwiązanie

A co tam ciekawego w Polsce? CCC, jako pierwszy podmiot w Polsce z sektora mody, uruchamia dla klientów usługę Asystent Głosowy CCC w Google. Aby uruchomić rozmowę z asystentem CCC wystarczy w aplikacji Google Asystent powiedzieć komendę: „Porozmawiaj z CCC”. Wirtualny doradca pomoże klientom m.in. w przeszukiwaniu produktów na podstawie licznych filtrów takich jak kategoria, marka, kolor, cena czy szczególne atrybuty (np. „szpilki z cekinami”), wyszukaniu najbliższego sklepu CCC czy informacji o aktualnych promocjach w Klubie CCC.

Na bieżąco będą też dodawane nowe funkcjonalności, a cała usługa systematycznie rozwijana. Na obecnym etapie projektu nie jest jeszcze możliwe bezpośrednie dokonywanie zakupów za pomocą komend głosowych, jednak spółka aktywnie pracuje nad rozwojem usługi planując w przyszłości nie tylko pełną obsługę procesu zakupowego online, ale także sprawdzanie dostępności produktów w wybranym sklepie stacjonarnym.

CCC rozwija się w modelu omnichannel – Coraz więcej gospodarstw domowych posiada systemy asystujące – także w Polsce. Dzisiaj służą głównie do odtwarzania ulubionej muzyki, sprawdzania pogody czy informowania o wydarzeniach, ale naturalnym krokiem w dalszym wykorzystywaniu tych urządzeń są zakupy za pomocą poleceń głosowych. Łatwość korzystania z asystentów głosowych coraz bardziej zmieniać będzie także proporcję udziału zapytań głosowych do wyszukiwań tekstowych. Dla rynku ecommerce oznaczać to może chociażby modyfikację strategii SEO czy samych opisów produktów. Dzisiaj frazy z tzw. długiego ogona to w dużym stopniu naturalne komendy głosowe wprowadzane za pomocą asystenta głosowego. Zmiana trendu wyszukiwania może sporo namieszać w kwestii dotarcia do potencjalnych konsumentów. Choć rynek jest jeszcze na wczesnym etapie, CCC inwestuje w obszar AI ponieważ firma wierzy, że takie rozwiązania jak voice search będą kluczowe w budowaniu relacji z klientami i zapewnienią lepsze doświadczenia zakupowe.

Zobacz: Porozmawiaj z CCC przez asystenta głosowego Google.

* Polska wersja asystenta głosowego Google dostępna jest od stycznia 2019 r. 

Źródło: Retailnet