Geely, Geely, Geely – samochody elektryczne

Geely Automobile to chiński producent samochodów osobowych. Firma zaczęła swoją działaność od produkcji lodówek, następnie części do motocykli, a od 1998 zajmuje się produkcją aut. Warto dodać, że od 2010 r. korporacja stała się właścielem Volvo (i wielu innych podmiotów). Co ciekawe, u naszych sąsiadów na Białorusi, firma Geely produkuje jeden ze swoich najbardziej popularnych modeli SUV. Zamierza tam również rozszerzyć swoją działalność.

Europa 2020?

Geely ma w planach sprzedaż nowego modelu elektrycznego na rynku europejskim. Zespół ChinyTech, podczas wystawy Auto China w Pekinie, miał tą możliwość przekonania się na własne oczy jak ten SUV wygląda. Firma ogłosiła, że pierwszy model w Europie ma zostać wprowadzony w Belgii (być może jeszcze w 2019 r., a już na pewno w 2020 r.).

Nowy SUV został opracowany przy udziale naukowców z Geely oraz Volvo, i wydaje się, że konkurencja z przemysłu EV powinna mieć się na baczności. Analitycy podkreślają, że chińskie firmy motoryzacyjne prawdopodobnie będą jeszcze bardziej widoczne w przemyśle, wyznaczając nowe trendy i wyzywając na pojedynek swoich licznych konkurentów.

Modele samochodów Geely: Geely Beautyleo, Geely Emgrand, Geely Emgrand EV7, Geely Englon SC6, Geely Englon SX5, Geely Gleagle GC3, Geely Gleagle GC5, Geely Gleagle Panda, Geely Haoqing, Geely Kingkong, Geely Meirie, Geely Vision.

©ChinyTech.pl 2019