NASZ PATRONAT: „ŚWIAT MADE IN CHINA: Globalne starcie czy poszukiwanie nowego modelu współpracy?”

ChinyTech.pl razem z organizatorami zapraszaja na XIII Ogólnopolską Konferencję Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: ŚWIAT MADE IN CHINA: Globalne starcie czy poszukiwanienowego modelu współpracy?„. Jesteśmy zaszczyceni objęciem tego wydarzenia naszym patronatem.

Obecnie Chiny są nie tylko najsilniejszym państwem w kontekście demograficznym ale także największym uczestnikiem światowego handlu. W obecnym układzie sił państwo to – będąc drugą gospodarką na świecie – pretenduje do bycia numerem jeden, we wszystkich dziedzinach gospodarki i polityki włącznie z technologią. Czy Wielki Chiński Renesans przyniesie nam zmianę globalnego hegemona? Czy konflikt ze Stanami Zjednoczonymi będzie konfliktem wyłącznie ekonomicznym? Jakie trudności na swojejdrodze może napotkać chiński plan Renesansu? Czy świat wpadnie w „pułapkę Tukidydesa” i czeka nas kolejna wojna? Czy da się mediować w sporze Chin z USA?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć już 10 kwietnia, podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: ŚWIAT MADE IN CHINA: Globalne starcie czy poszukiwanienowego modelu współpracy?

Wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się jakie skutki wynikną dla Europy i świataz rozwoju chińskiej gospodarki i postaramy się zarysować możliwe strategie działaniaPolski i Europy wobec zmieniającego się układu globalnych sił.

Całość rozpocznie wystąpienie inauguracyjne prof. Bogdana Góralczyka, a wśród gosci pojawią się, m.in.: Janusz Piechociński, Jacek Bartosiak, Andrzej Pieczonka i Stanisław Gomułka.

Konferencja podzielona będzie na dwa panele:

  • Panel I 12:30-14:30:  Czy grozi nam wojna? – zbrojenia, wywiad i nowa strefa wpływów
  • Panel II 15:00-17:00:  Jeśli nie wojna to co? – Chiny, a kondycja ekonomiczna zachodu
  • Data i adres wydarzenia: 10 kwiecień; od godziny 12:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).
  • Formularz rejestracyjny: Rejestracja
  • Więcej informacji: Link

Wydarzenie w ramach projektu: Centrum Debaty Publicznej/Link

Zarejestruj się i weź udział w dyskusji! Serdecznie zapraszamy Państwa do dyskusji!