Internetowa platforma korepetycji fortepianowych

Świat korepetycji w Chinach jest przeogromny. Jest tam mnóstwo miejsc gdzie dzieci i młodzież spędzają swój wolny czas, uczęszczając na niezliczone zajęcia pozaszkolne… W zasadzie, praktycznie każde dziecko po spędzonym całym dniu w szkole ma zaplanowane inne dodatkowe zajęcia  mające na celu rozwijanie pasji, zainteresowań, umiejętności. Czymś już normalnym jest chodzenie na dodatkowy angielski, matematykę, fizykę,  zajęcia artystyczne itp. Ale pomińmy na razie dywagacje na temat edukacji w Chinach i przejdźmy od razu do meritum.

Zajęcia dodatkowe z muzyki, a właściwie z gry na wybranym instrumencie, cieszą się ogromnym wzięciem, a sektor edukacji muzycznej online jest imponujący, odnotowując kilkakrotny wzrost z roku na rok. Zaznaczmy jednak, że rynek edukacji fortepianowej nadal jest na wczesnym etapie rozwoju, a w ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się podejmowanie nauki na muzycznych uczelniach wyższych w Europie, również w Polsce. 

Obecnie na rynku jest kilak aplikacji, przy pomocy których – w domowym zaciszu – możemy ćwiczyć grę na ulubionym instrumencie. Aplikacje w dosyć łatwy sposób umożliwiają znalezienie nauczyciela, który zaoferuje profesjonalne usługi, więc wielu rodziców wybiera opcję lekcji online, ponieważ jest to dla nich po prostu duże ułatwienie.

Internetowe korepetycje muzyczne to najnowszy trend w rozwijającej się branży edukacji online w Chinach. Ciekawym przykładem jest stosunkowa nowa aplikacja Xiongmao Peilian, która zaledwie w jeden rok (korepetycje z fortepianu) zdobyła dużą liczbę młodych użytkowników. Do końca bieżącego roku, jej przychody z działalności online mają wynieść około 14,5 milionów USD. Warto również dodać, że światowej sławy pianista Lang Lang jest jednym z inwestorów tej aplikacji.

Niektóre firmy, stosują także technologię sztucznej inteligencji, tak aby lekcje gry na fortepianie były łatwe, interesujące i bardziej skuteczne. Rynek nieustannie się rozwija i oferuje bogatą różnorodność opcji gry na pianinie i fortepianie, a także na wielu innych instrumentach.

©ChinyTech.pl 2019