ChinyTech.pl patronem i sponsorem konkursu „Sinoprzekład”

Z radością chcielibyśmy podzielić się informacją, iż portal ChinyTech.pl, jest sponsorem i patronem tegorocznej, drugiej już edycji konkursu na chińsko-polski tłumaczenie prozy – „Sinoprzekład” organizowanego przez Sinologiczne Koło Naukowe UW.

W tym roku, w konkursie na najlepszy przekład chińskiego tekstu, oprócz studentów kierunków sinologicznych wszystkich polskich uczelni, mogą wziąć również udział studenci innych kierunków w ramach których prowadzone są zajęcia z języka chińskiego. Poszerzenie grona uczestników ma na celu promowanie translatoryki i ściąganie uwagi jeszcze większego grona studentów. Celem konkursu nie jest jedynie wyłonienie najlepszych tłumaczeń zadanego tekstu, ale przede wszystkim pokazanie jakimi wartościami cechuje się przekład, dlaczego warto się nim interesować i jaką siłę może ze sobą nieść. Jest to szczególnie ważne, w czasach, kiedy to rolę tłumacza często zastępuje maszyna. W związku z tym, szczególnie gratulujemy organizatorom pomysłu i zapału do przeprowadzenia tego wydarzenia.

Efekty zmagań młodych tłumaczy języka chińskiego poznamy już 25 maja podczas ceremonii wręczenia nagród. Niemniej już teraz możemy zdradzić czytelnikom ChinyTech.pl, że do tematu konkursu „Sinoprzekład” na łamy naszego portalu wrócimy jeszcze wcześniej w bardzo ciekawej formie. Ale o tym już niebawem. Czekajcie cierpliwie 🙂

©ChinyTech.pl 2019