Aparat słuchowy i tłumacz. CES 2019

CES to jedne z największych i najważniejszych targów technologicznych na świecie. Jest tam mnóstwo ciekawostek, ale oczywiście nie sposób o nich wszystkich napisać. Ostatnio publikowaliśmy tekst o “ścieżce zdrowia” w Chinach, więc dzisiaj kontynuując tematy związane ze zdrowiem, przedstawimy wam kolejny ciekawy przyrząd…aparat słuchowy.

Starkey, to jedna z największych firm na rynku, która zajmuje się aparatami słuchowymi. Na CES, firma zaprezentowała nowe urządzenie (Livio AI), które działa jak aparat słuchowy, monitor kondycyjny (wbudowany wewnętrzny sensor wykrywa ruch użytkownika) i – co dosyć zaskakujące – zintegrowany tłumacz językowy. Tę ostatnią funkcję można wykorzystać np. w restauracji podczas podróży w innym kraju.

Livio AI to na aparat słuchowy, który zapewnia lepszą jakość dźwięku, jak i zdolność do śledzenia stanu mózgu i ciała. Jako pierwszy w historii aparat słuchowy z wbudowanymi czujnikami i sztuczną inteligencją, jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które na nowo definiuje to, do czego może służyć aparat słuchowy…

Wszystkie dane wyświetlają się na aplikacji (Thrive) na smartfonie użytkownika. LivioAI posiada wbudowaną łączność Bluetooth, podobnie z resztą jak większość zaawansowanych aparatów słuchowych w dzisiejszych czasach.

Jeżeli macie wolne 45 minut, polecamy wam cały wykład na ten temat: link.

© ChinyTech.pl