UnionPay rozszerza usługi: 174 krajów

Z okazji Chińskiego Nowego Roku (Festiwal Wiosny), wielu Chińczyków planuje podróże za granice Państwa Środka. Według raportu opublikowanego niedawno przez portal Ctrip.com, w tym roku liczba ta ma wynieść ok. 7 milionów turystów. Dodatkowo, miejsca takie jak Ameryka Łacińska, Bałkany, Laos i Birma mają odnotować większa liczbę chińskich turystów niż w poprzednich latach.

Co ciekawe, ponad 14 krajów i regionów w Ameryce Łacińskiej akceptuje już płatności przy pomocy UnionPay. Przykładowo w Argentynie lokalna sieć bankomatów umożliwiła wszystkim terminalom bankomatowym akceptowanie kart UnionPay. Chińska  firma współpracuje również z Jamaica Commercial Bank, dzięki czemu UnionPay jest obecnie akceptowany przez 70% jamajskich kupców. Z kolej, na Kubie UnionPay jest akceptowany w prawie wszystkich bankomatach. Pociągnijmy to jeszcze dalej, i wspomnijmy o Meksyku gdzie około 90% bankomatów również akceptuje karty UnionPay.

No właśnie. Firma podąża szlakiem swoich klientów. Do końca 2018 r., ten chiński gigant płatności rozszerzył swoje usługi do 174 krajów i regionów. Natomiast, ich mobilne usługi płatnicze są dostępne w 46 krajach i regionach zamorskich. W zeszłym roku firma odnotowała rekordową liczbę transakcji sieciowych, wynoszącą 120,4 biliona juanów (czyli ponad 17 bilionów USD) i wzrost 28,1% rok do roku. W drugiej połowie 2018 r. usługi zostały rozszerzone na Serbię, Czarnogórę i …Jamajkę. Polska – podążając za np. Wielką Brytanią, Włochami, Francją czy nawet Gruzją – od jakiegoś już czasu akceptuje karty płatnicze UnionPay (z kart można korzystać też w np. terminalach firmy Elavon czy bankomatach Citi Handlowego).

*Do tej pory UnionPay wydało ponad 100 milionów kart płatniczych w 51 krajach.

*Dodatkowo, z okazji różnych festiwali (np. Festiwalu Wiosny, czyli według kalendarza księżycowego chińskiego nowego roku), posiadacze kart UnionPay mogą korzystać z licznych zniżek podczas swoich podróży (także użytkownicy, którzy są w Chinach).

© ChinyTech.pl