Xiaomi i jej Mi Rabbit

Xiaomi stworzył coś dla młodszych użytkowników: Mi Rabbit jest to dron zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Zapomnijmy jednak o głównych odbiorcach „zabawki”, ponieważ na widok tego wyjątkowego quadrocoptera, nawet starszemu dziadkowi z radości blyśnie oko.

Śmigła? Rozstaw osi 11cm. Waga? 88 gram, czyli trochę więcej niż pączek z dżemem. Cena? Okolo 220 złotych. Co jeszcze? Ten zdalnie sterowany dron jest bardzo wytrzymały. Główną konstrukcją jest monoblok wykonany z propylenu o niskiej gęstości – co zmniejsza jego wagę – ale utrzymuje wysoką wytrzymałość. Oznacza to, że mały użytkownik Mi Rabbit nie będzie płakał, że spadający na ziemie dron…może się zepsuć. Jego cztery łopatki śmigieł wykonane są z włókna szklanego, dzięki czemu tak łatwo się nie złamią. Dron wyposażony jest również w czterordzeniowy układ główny o taktowaniu 1,2 GHz, który jest w stanie bardzo szybko przerobić wszystkie dane pochodzące z różnych czujników: manometru, miernika odległości i optycznego czujnika przepływu.

Więcej o dronach znajdziesz tu: Pierwsza licencja drona dostawczego!

Dzięki tym opcjom Mi Rabbit, wydaje się sprzętem o naprawdę wysokiej wydajności. Aha, co jest pewnie ważne dla niektórych użytkowników dron może osiągnać maksymalną wysokość lotu 25 metrów i odległości zdalnego sterowania do 50 metrów. Warto też wspomnieć o baterii (920 mAh), która pozwoli dzieciom na zabawę przez około dziesięciu minut.

ChinyTech.pl szczególnie polubiły jego małą zgrabną kamerę, która umożliwia tworzenie filmów w jakości HD (720p) i zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 1600×1200 (ma wbudowaną pamięć 4 GB).

*W 2016 r., Xiaomi wypuściła na rynek swój pierwszy dron.

©