Trochę o rankingach w Azji

Co prawda, zawsze do rankingów podchodzimy bardzo ostrożnie, ale niech już będzie bo temat jest dość ciekawy!

Co roku, coraz więcej chińskich uczelni należy do najlepszych uniwersytetów na świecie pod względem szans na zatrudnienie absolwentów. W rankingu QS Graduate Employability Rankings (500 uniwersytetów) uwzględnionych jest aż 34 uniwersytety z Chin. Ranking jest zbudowany na bazie stopnia zatrudnienia absolwentów danej uczelni. Według rankingu, ogólny wynik Chin jest najlepszy w Azji (Uniwersytet Tsinghua zajmuje dziewiąte miejsce, a Uniwersytecie Pekiński dołączył do pierwszej dwudziestki). Warto dodać, że najmocniejszych absolwentów posiada Uniwersytet Pekiński (w rankingu QS Alumni Outcomes, uniwersytet ten uzyskał najwyższy wynik na świecie).

Fakt, że 34 chińskie uniwersytety są uwzględnione w globalnym zatrudnieniu osób, pokazuje dość duże osiągnięcia i być może zmiany w systemie pedagogicznym Chin przy coraz mocniejszej współpracy z globalnymi podmiotami. Chiny coraz mocniej przyciągają większą liczbę międzynarodowych talentów i zachęcają do podjęcia studiów w Państwie Środka.

*Tegoroczny ranking pokazuje, że Massachusetts Institute of Technology (MIT) stał się światowym liderem, strącając Stanford University na drugie miejsce.

QS Graduate Employability Rankings (lista pod „linkiem„):

2017 link
2018 link
2019 link

©