Dzień Singla (11.11) i Podwójne 12-stki (12.12)

Dzień Singla, to największy jednodniowy festiwal internetowej sprzedaży na świecie, który co roku organizowany jest przez Alibaba Group. Tego dnia (11 listopada, czyli festiwal “podwójnych jedenastek”), jesteśmy świadkami potęgi internetu i szalonego konsumpcjonizmu.

Ale jest jeszcze jeden festiwal zakupów w Chinach, o którym również warto wiedzieć. Być może ci, którzy planują “biznesowy podbój” Państwa Środka, także ten dzień będą mogli wykorzystać do promocji polskich produktów? Jest to festiwal….”podwójnych dwustastek”, który co roku odbywa się 12 grudnia. Zaznaczmy, że jest nieporównywalny z mocą Dnia Singla.

Więcej o Dniu Singla: Alibaba – matka wszystkich Singli (ale nie tych polskich) oraz Dzień Singla i blockchain

A co z nowości? Podczas festiwalu 12 grudnia, Taobao (jedna z większych platform zakupów online) będzie oferować dwugodzinną dostawę w 8 chińskich miastach. Znając realia, będziemy wiedzieć, że jest to niezwykła usługa dla coraz bardziej wymagających chińskich klientów, którzy niezmiernie cenią sobie czas dostawy. Szybka dostawa będzie dostępna w ośmiu miastach: w Szanghaju, Chengdu, Wuhan, Kantonie, Xi’an, Fuzhou, Xiamen i Shenzhen.

Oprócz licznych promocji (rabaty nawet do 70% na niektóre towary), usługa 2 godzinnej dostawy ma stać się kolejnym magnesem, który przyciągnie nowych konsumentów oraz ułatwi im zakupy podczas 12.12. Dodajmy, że festiwal zacznie się dużo wcześniej, ponieważ już od 1 grudnia.

©