Również dla polskich start-upów: „Taiwan Tech Arena”

Tajwańskie Ministerstwo Nauki i Technologii (MNT), otworzyło Taiwan Tech Arena (TTA), które zlokalizowane jest w samym sercu miasta Tajpej. TTA ma być centrum innowacji i przedsiębiorczości, które pod jednym dachem połączy światowe startupy. Kreowana na międzynarodową platformę, ma aktywnie wspierać innowacje w branżach technologicznych, pomiędzy startupami, inwestorami venture capital i znanymi korporacjami.

Szansa dla polskich startupów?

Główną misją TTA jest kultywowanie przedsiębiorczości w zakresie technologii, promowanie innowacji i budowanie dynamicznego międzynarodowego ekosystemu startupów technologicznych. Program ma przyciągać zagraniczne talenty, szczególnie związane z rozwojem sztucznej inteligencji.

Dzięki współpracy międzynarodowych partnerów, TTA ma zamiar stać się platformą , w której powstaną ekscytujące i innowacyjne projekty. Dodatkowo, oferowane będą tam liczne stypendia na rozwój startupów. Wydaje się więc, że nawet polskie innowacyjne projekty mogłyby skorzystać z możliwości jakie oferuje TTA. Warto wspomnieć, że współpracują już z nimi takie giganty jak Acer, AWS, Google, Microsoft, NVIDIA i Trend Micro.

Co więcej, współpraca TTA z zagranicznymi i lokalnymi akceleratorami przyspieszy rozwój ponad 100 startupów rocznie. To wszystko dzięki od 3 do 6 miesięcznym kursom z doświadczonymi międzynarodowymi mentorami, konsultacjami i organizowanymi warsztatami.

Jedną z kluczowych misji TTA jest pozyskanie funduszy dla startupów. Do dziś MNT zapewniła wsparcie finansowe w wysokości 77,26 miliona USD dla 50 startupów, i ogłoszono już plany dofinansowania na kolejne 60 milionów USD.

©