Algorytm JD.com przewidzi, co kupi użytkownik

Druga co do wielkości chińska firma z branży e-commerce – JD.com (Jingdong)- stworzyła kolejną „pomocną” funkcję, która ma ułatwić analizę danych ponad 300 milionów jej aktywnych użytkowników.

Platforma stosuje najnowszą technologię sztucznej inteligencji do analizy danych. Bazując na informacjach 300 milionów swoich aktywnych użytkowników, funkcja (Jingjing Insights) daje szczegółowe dane na temat wyborów, zachowań i podstawowych motywacji zakupowych konsumentów. Tym samym, Jingjing Insights może być wykorzystywany do skutecznego przewidywania przyszłych działań oraz dostosowywać produkty do potrzeb konsumentów.

Więcej o JD.com: JD.com, parę rzeczy, o których warto wiedzieć

Algorytm oferuje szereg usług, które przykładowo obejmują tworzenie profilów użytkowników, posiada też narzędzia ankietowe, oraz kompleksowe raportowanie i analize konsumencką. Przede wszystkim, sztuczna inteligencja może pomóc różnym firmom, które obecne są na platformie sprzedażowej JD.com, w lepszym zrozumieniu zachowań zakupowych użytkowników i dostosowanie do tego strategii biznesowej (dodajmy, że kilka polskich firm prowadzi sprzedaż na platformie Jingdong). Właściwa strategia marketingowa może sprawić, że duża liczba docelowych konsumentów będzie regularnie odwiedzała konkretne produkty.

W praktyce, firma Jingdong otworzyła duże zasoby danych i połączyła siły z zewnętrznymi instytucjami badawczymi. Dzięki sztucznej inteligencji oraz algortymom potrafi uzyskać informacje o dokładnych profilach konsumentów i pomóc markom w zwiększeniu  wydajności ich poznania.

Analitycy rynku uważają, że tak zwane Jingjing Insight 1.0, to tylko początek, a większa liczba funkcji i możliwości, zostanie dodane w późniejszych wersjach. Od razu dodajmy, że prowadzone są już prace nad ulepszoną i jeszcze bardziej zaawansowaną wersją, Jingjing Insight 2.0.

Nasuwa się ważne pytanie na temat ochrony danych użytkowników, ale o tym następnym razem.

©

 


Spodobał Ci się powyższy artykuł? Masz pytanie? A może szukasz partnerów do współpracy? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu wszystkich zainteresowanych.

Zespół ChinyTech.pl