Air Canada akceptuje Alipay i WeChat Pay

Air Canada rozszerza współpracę z Alibaba i Tencent i akceptuje chińskie płatności mobilne poza Chinami kontynentalnymi.

Jest to jedyna kanadyjska linia lotnicza, która wspiera chińskie płatności mobilne. Tym samym Air China kontynuuje zaangażowanie się w zaspokojenie rosnących potrzeb klientów i zapewnienie bezproblemowych  i szybkich rozliczeń.

Dodajmy, że opcja płatności mobilnych przy pomocy aplikacji Alipay oraz WeChat Pay w Air China była możliwa od ubiegłego roku, ale wraz z rosnącą liczbą klientów kupujących bilety w Ameryce Północnej i Hong Kongu linia postanowiła poszerzyć tą ofertę. Firma również ma zamiar znacznie zwiększyć koncentrację na zapewnianiu zagranicznym klientom preferowanej metody płatności mobilnych. Warto dodać, że jest to kolejny i ważny element globalnej strategii i ekspansji Air Canada.

Klienci Air Canada mogą przeprowadzać transakcje lokalnie: na stronie aircanada.com, za pomocą iDeal w Holandii, Sofort i Giropay w Niemczech, Bancontact w Belgii, Poli w Australii oraz Alipay/WeChat Pay w Chinach, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Hong Kongu.

A gdyby tak polskie linie lotnicze LOT, również zdecydowałyby się na podobny krok?

 

 

 

 

 

 

 

©