Siłownia na „świeżym powietrzu” w Pekinie

Szybkie pekińskie życie. Praca, pieniądze, dom. A chińskie brzuszki rosną!

Powstało coś dla entuzjastów fitnessu i to wcale nie na siłowni. Ten nowy model biznesowy inspirowany jest bardzo szybkim stylem życia i „brakiem czasu” mieszkańców Pekinu.

Firma Misspao (należy też do niej Daka Sports) stworzyła sieć mini-siłowni w Pekinie, w których na powiechrzni 4-5 metrów kwadratowych, za 40 minutowy bieg na bieżni zapłacimy trochę ponad 4 złote (przy pomocy aplikacji płatności mobilnych, Alipay). W tej – troche klaustrofobicznej – siłowni, zmieszczą się maksymalnie dwie osoby. Mini-siłownie oprócz bieżni wyposażone są w rower i maszynę eliptyczną. Co więcej, jej użytkownicy mogą słuchać muzyki, oglądać filmy, korzystać z internetu i poczuć chłodek z klimatyzacji. A w jaki sposób wejdziemy do środka tej budki-siłowni? Wystarczy sciągnać aplikacje na smartfona (wpłacić mały depozyt), a po zeskanowaniu kodu QR otworzą się drzwi. Wedlug firmy Beijing Misspao Technology Ltd., „wyprodukowanie” takiej mini-kabiny to koszt ponad 5 tysięcy złotych (w tym koszt wynajmu ziemi), a po upływie jednego roku, siłownia powinna już na siebie „zarabiać”.

Dodajmy na koniec, że firma Misspao nie jest zadowolona ze swoich paru miesięcznych osiągnięć. Mimo kilkumilionowego zastrzyku finansowego od różnych inwestorów, wciąż zainteresowanie jej innowacyjnymi siłowniami nie jest zbyt duże.

 *W Polsce działa ponad 3 tysiące klubów fitness i siłowni.

©