ETI Lublin 2018 – spotkanie nauki i biznesu

Dziś w Lublinie rozpoczyna się II Europejski Tydzień Innowacji (ETI) 2018. Pięciodniowy program imprezy obejmuje warsztaty, debaty, szkolenia i spotkania kilkudziesięciu prelegentów i kilku tysięcy uczestników.

– „II edycja Europejskiego Tygodnia Innowacji będzie wyjątkowa, ponieważ powstała we współpracy nauki i biznesu, bazując na naszej konsekwentnie budowanej przewadze gospodarczej, płynącej z potencjału Inteligentnych Specjalizacji. Stworzyliśmy przestrzeń do budowania relacji biznesowych, opartych na innowacjach, wiedzy oraz dialogu młodych firm z doświadczonym biznesem. W spotkaniu weźmie udział kilkanaście miast i regionów partnerskich, co posłuży wymianie dobrych praktyk gospodarczych.” – mówi Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Europejski Tydzień Gospodarczy to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu imprez Europy Wschodniej, w którym do wspólnych debat usiądą przedsiębiorcy, inwestorzy i naukowcy.  Pięć dni wypełnionych panelami z różnych dziedzin, m.in.: biotechnologii, fotoniki i technologii kosmicznych, startupów czy produkcji żywności i medycyny. Wiodącymi tematami II edycji Europejskiego Tygodnia Innowacji są Gospodarka 4.0, Medycyna 2.0 i Bioinnowacje. Wśród prelegentów znajdują się m.in. Ghislain Opdenakker z Uniwersytetu w Leuven, Greg Mosier, dziekan Wyższej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Nevada, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Brona, Prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. dr hab. Maciej Żylicz, prof. Rafał Ohme, Szymon Hołownia czy gen. Roman Polko.

Co warte zaznaczenia, w tegorocznym ETI bierze również udział delegacja prowincji Henan – partnerskiej prowincji województwa lubelskiego, składająca się z delegacji samorządowej i przedstawicieli tamtejszej Politechniki Henańskiej. Województwo lubelskie swoją współpracę prowincją Henan rozpoczęło w 2005r. Do dziś dzień obie strony podejmują wiele wspólnych inicjatyw, zarówno z dziedziny biznesu, wymiany kulturowej i edukacyjnej. Lubelskie uczelnie współpracują już z uczelniami w Henanie, a na przełomie 2017/2018 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie gościła jedną z największych na świecie wystaw trójbarwnej ceramiki z czasów dynastii Tang, która do Polski przyjechała z muzeum w Luoyang, prowincja Henan. 

Już niebawem zapraszamy na ChinyTech.pl do lektury wywiadu z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Panem Sławomirem Sosnowskim, poświęconym właśnie współpracy Lubelszczyzny z chińską prowincją Henan.

Udział w panelach dyskusyjnych ETI jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są przez stronę www.etilubelskie.pl. Tam też można znaleźć szczegółowy program wydarzenia.

©


Spodobał Ci się powyższy artykuł? Masz pytanie? A może szukasz partnerów do współpracy? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu wszystkich zainteresowanych.

Zespół ChinyTech.pl