Ile zarobił Apple Store w I kwartale 2018 r. w Chinach?

Dużo! Ten znany wszystkim sklep z aplikacjami jest od dłuższego czasu oczkiem w głowie firmy Apple. Nic dziwnego, skoro przychody z Apple Store rosną w bardzo szybkim tempie.

W pierwszym kwartale 2018 r., sklep zarobił w Chinach prawie 3,5 mld USD (22,4 mld juanów). Stanowi to wzrost o 29% w porównaniu do tego samego okresu z 2017 r. Największy udział w przychodach miały aplikacje do gier mobilnych, ale to tylko wzrost o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim. Warto dodać, że całkowita liczba pobrań różnych aplikacji wyniosła 2,5 miliarda, w pierwszym kwartale 2018 r.. Co istotne, stanowi to 32% wszystkich pobrań app na świecie. Chiny są obecnie w czołówce najlepszych rynków aplikacji.

Chiński sklep z aplikacjami jest teraz dwa razy większy od tego w Stanach Zjednoczonych i Japonii (pod względem generowanych przychodów). Ponad 30% przychodów Apple Store, jest generowana właśnie w Chinach.

Wydaje się, że polscy przedsiębiorcy również ten kanał powinni uwzględnić w swojej strategii „wejścia” do Chin. Oczywiście, to wszystko zależy od branży, w której jesteśmy. Skontakuj się z nami – pomożemy ci z „Apple Store w Chinach”.

©