Półfinał dla kraśnickiej grupy Spice Gears 5883

Drużyna Spice Gears 5883 wróciła właśnie do Polski z zawodów młodych konstruktorów robotów – China Robotics Competition, które odbywały się w Shenzhen niedaleko Kantonu. Zespół z Kraśnika był jednym z pięciu zagranicznych zespołów konstruktorskich biorących udział w tych zawodach (wszystkich zespołów było 43)!

Tym razem reprezentantom Polski udało się dotrzeć aż do półfinałów. – „Niestety przez problemy z robotem odpadliśmy w półfinale.” – mówi w rozmowie z ChinyTech Aleksandra Łazarz, Social Media Team Leader w zespole. – Mimo wszystko, razem z innymi światowymi drużynami jako zespoły spoza Chin, zebraliśmy nagrodę za współpracę z lokalnymi drużynami. Zabawa była świetna i na pewno to doskonała nauka na przyszłość”.

Przypomnijmy, że drużyna Spice Gears 5883 składa się z uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Kraśnickiego w województwie lubelskim. To grupa młodych, ambitnych ludzi, których połączyło zamiłowanie do robotów i chęć zrobienia czegoś więcej. Od 2016 roku drużyna bierze udział w międzynarodowym konkursie FIRST Robotics Competition (FRC), który polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu robota wykonującego odpowiednie czynności.

Turniej China Robotics Challenge (CRC) Invitational był organizowany przez China Urban Youth Robotics Alliance (CUYRA) z siedzibą w Shenzhen. Był to turniej dla drużyn w kategorii FIRST Robotics Competition (FRC), a więc dla uczniów szkół średnich w wieku 14-18 lat. Tegoroczny turniej był już piątym z kolei dorocznym turniejem organizowanym poza regularnym sezonem drużyn FRC. Celem turnieju CRC jest danie możliwości, szczególnie nowym drużynom robotyki w Chinach, do zweryfikowania swych umiejętności w konstruowaniu robotów w atmosferze o mniejszej skali stresu, nadal jednak w rygorze reguł regularnego turnieju. Organizatorzy zapraszają po kilka drużyn o ustalonej już renomie z zagranicy, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ten turniej. Dzięki takiemu podejściu, obserwujemy niezwykle dynamiczny rozwój sieci drużyn robotyki FIRST we wszystkich kategoriach wiekowych w Chinach, a turniej CRC Invitational w Shenzhen stał się największym turniejem FRC poza sezonem na świecie.

Jako pionierzy FRC w kraju Spice Gears 5883 dąży do tego, by robotyka uzyskała większe uznanie w Polsce. Obecnie zespól mentoruje 12 nowym drużynom FIRST LEGO League w województwie lubelskim, które są skierowane do uczniów szkół podstawowych. Kolejnym celem jest utworzenie FIRST Poland.

Gorąco kibicujemy drużynie Spice Gears w odnoszeniu dalszych sukcesów! Obiecujemy informować o nich na bieżąco czytelników ChinyTech. O samym turnieju CRC i drużynie Spice Gears pisaliśmy więcej TUTAJ.

Wszystkich chętnych do wsparcia działań kraśnickiej młodzieży zapraszamy do kontaktu.

 

©

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Masz pytanie? A może szukasz partnerów do współpracy? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu wszystkich zainteresowanych – kontakt@chinytech.pl.

Zespół ChinyTech.pl