Coroczny raport Amerykańskiej Izby Handlowej w Szanghaju

Raport Amerykańskiej Izby Handlowej to dla jednych – obowiązkowa czytanka do poduszki, a dla innych – ciekawostka. Ten niezwykle interesujący raport dotyczy badań koniunktury oparty na odpowiedziach od 434 amerykańskich firm. Znajdziemy w nim analizy problemów związanych z wydajnością, inwestycjami, przepisami i działaniami operacyjnymi oraz szeregiem gorących tematów (takich jak transfer technologii, cła, chińska polityka przemysłowa, inicjatywa Nowego Jedwabnego Szlaku itp). Ta cenna lektura, wydaje się przydatna szczególnie teraz, kiedy jesteśmy świadkami spięcia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

Raport, który znajdziecie w linku na samym dole, oparty jest na wynikach rocznego badania koniunktury w Chinach. Odzwierciedla on opinie niezwykle doświadczonych firm, które od wielu lat obecne są na rynku chińskim (ankieta została przeprowadzona pomiędzy 10 kwietnia a 10 maja 2018 roku).  

Przeglądając raport, należy pamiętać o politycznym tle w tym czasie, kiedy administracja Trumpa negocjowała z chińskim rządem na temat zamiaru wprowadzenia taryf.

Raport w języku angielskim znajdziecie tutaj: link.

©