Nowa App – chińska śmierdząca sprawa

O chińskich turystach krążą już legendy, szczególnie o ich ogromnej ilości. Dzisiaj ChinyTech przedstawią kolejna ciekawą App, która rozwiąże sprawy pilnych „awarii żołądkowych”.

Chińska Organizacja Turystyczna (China National Tourism Administration, CNTA) przy współpracy z amap.com, wspólnie uruchomili nową „toaletową” funkcję aplikacji na smartfony.  

Dzięki aplikacji odnajdziemy lokalizacje publicznych toalet, które znajdują się w zasięgu 2 kilometrów od użytkownika. Ich baza jest imponująca – 500 tysięcy toalet. Dla tych, którzy mają naprawdę „pilną potrzebę” aplikacja pokaże również najkrótsza trasę do toalety.

Funkcja aplikacji jest stworzona dla licznych chińskich turystów, którzy z namiętnością odwiedzają znane miejsca turystyczne w Chinach. Znalezienie publicznych toalet zawsze wiąże się z pewną „frustracją”, a dzięki aplikacji sprawa staje się niezwykle prosta. Do tej pory amap.com zarejestrowała 15 milionów odwiedzin.

Uruchomiony na początku tego roku, system nawigacji toalet turystycznych docelowo ma dotrzeć do nawet 700 milionów użytkowników. Wykorzystanie technologii do „rewolucji toaletowej” z pewnością przyniesie wymierne korzyści chińskim turystom, a przede wszystkim środowisku… Ponadto system pokazuje informacje na temat np. pobliskich parkingów i restauracji.

W 2015 r. CNTA rozpoczęła kampanię mającą na celu zbudowanie nowych publicznych toalet i modernizację tych już istniejących (w najbardziej turystycznych miejscach w Chinach). Wysiłki będą kontynuowane, ponieważ ogłoszono plany budowy 24 000 publicznych toalet w 2018 r. i 64 000 w ciągu następnych trzech lat.

Być może to wszystko wydawać sie groteskowe, ale w rzeczywistości nowa funkcja aplikacji jest bardzo pożytecznym, prostym i innowacyjnym rozwiązaniem.

©ChinyTech.pl 2019