Chcesz sterować myślami?

W dzisiejszym świecie, niektóre zagadnienia oraz futurystyczne wizje z powieści fantastyki naukowej stają się już faktem. Co teraz, sterowanie myślami? Dlaczego nie.

Na rynku obecne są liczne firmy, które prowadzą zaawansowane badania z wykorzystaniem fal mózgowych i przy ich pomocy sterowania niektórymi obiektami. Urządzenia elektroniczne, które wykorzystują fale mózgowe EEG oraz sygnały EMG, mają szerokie pole do popisu. Od paru lat naukowcy rozwijają tę technologię. W szczególności pracują nad rozwojem protez kończyn, sterowanymi za pomocą myśli. Juz dziś przechodzą one pierwsze pozytywne testy!

Branża szybko się rowzija, więc co rusz powstają nowe gadżety z wykorzystaniem podobnej technologii. Chociażby stworzone przez firme BioBlue z Hong Kong’u – urządzenie Mr. ESP 1. Zostało ono zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom możliwość kontrolowania – za pomocą fal mózgowych – różnych obiektów lub przedmiotów (bez potrzeby stosowania tradycyjnych „pilotów” do kontroli). Jak to działa? ChinyTech wytłumaczą wam co i jak. W skrócie to wygląda tak, że komórki mózgu komunikują się ze sobą za pomocą impulsów elektrycznych. Sygnały EEG mogą śledzić i zapisywać wzory fal mózgowych, a następnie przy pomocy myśli – „poruszać” przedmioty. Jego konstrukcja o otwartym kodzie źródłowym, umożliwia włączenia go do na prawdę szerokiej gamy projektów np. gier wideo (jest możliwość stworzenia własnej aplikacji BCI- Brain Computer Interface). Mr. ESP 1 jest inteligentnym urządzeniem wyposażonym w czujniki, które także służą podczas monitorowania np. medytacji (pokazuje nam  nasz stan umysłu!). Co więcej, urządzenie może zwiększać aktywność mózgu oraz „poprawiać jego potencjał”. Warto jeszcze wspomnieć, że korzystając z zaawansowanej technologii, pomaga użytkownikom lepiej skupić się na np. nauce. Brzmi nieźle! Mr. ESP 1 można używać również do innych celów, chociażby zabawy. Dzięki niemu możemy kontrolować myślami prędkość samochodzika-zabawki (jest w zestawie), podczas mini-rodzinnego wyścigu. Im wyższy poziom koncentracji, tym szybciej samochód jedzie, a my mamy większe szanse na wygraną.

To wszystko brzmi trochę przerażająco, ale firma BioBlue z pewnością oferuje interesujące i niestandardowe rozwiązania naukowe i badawczo-rozwojowe dla koporacji, rządów, uniwersytetów, firm z branży medycznej czy farmaceutycznej itp. Warto dodać, że ich głównym celem jest wdrożenie zaawansowanej neurotechnologii w naszym codziennym życiu. To nie magia, to technologia! Sterowanie myślami wchodzi do gry, a z resztą zobaczcie sami: link.

©ChinyTech.pl 2019