#Blockchain. Chińska szczoteczka do zębów, za pomocą której….

ChinyTech.pl zazwyczaj nie dzielą się podobnymi „szczoteczkowymi” informacjami, ale zrobimy jeden wyjątek nawiązując do technologii blockchain. Powstaje szczoteczka do zębów, która dzięki myciu zębów pozwala na „kopanie kryptowalut”. To wszystko brzmi tak bardzo absurdalnie, że postanowiliśmy – jako pierwsi w Polsce z resztą – poświęcić temu parę zdań.

 

Firma 32Teeth z miasta Shenzhen (prowincjia Guangdong) stosując technologie blockchain stworzyła właśnie prototyp szczoteczki do zębów, która przeprowadzi dokładną analizę dotyczącą aktywności szczotkowania zębów przez użytkowników. Dzięki inteligentnemu algorytmowi, potrafi dokładnie pokazać nam w jaki sposób myjemy zęby. Co więcej, jeśli będziemy regularnie szczotkować nasze siekacze, to firma nagrodzi nas „żetonami” lub „kryptowalutami” (o nazwie AYA), które możemy potem wymienić na więcej szczoteczek do zębów, pasty do zębów i produkty do higieny jamy ustnej. Inteligentna szczoteczka posiada również czujniki….rozpoznawania twarzy. Aplikacja 32teeth zawiera też szczegółowe filmy instruktażowe na temat metod szczotkowania zębów, a sama szczoteczka ma funkcje przypominania nam o myciu zębów.

Co chcielibyśmy przekazać pisząc artykuł o szczoteczce do zębów? Dosyć ważną kwestie, mianowicie, że  rynek tech stał się kolebką wielu urządzeń lub interesujących pomysłów związanych z technologią blockchain. Szczoteczka 32teeth jest tylko jednym mikroskopijnym przykładem, a ten futurystyczny „przemysł” niezwykle dynamicznie się rozwija. Firmy takie jak Huawei i Lenovo już są w trakcie tworzenia smartfonów opartych na tej technologii. ChinyTech dają tylko znać, że techologie blockchain w Państwie Środka, mogą stać się okazją dla naszych „wynalazców”.

„Myj zęby”, „kop kryptowaluty” i „Stay Tuned”!

Technologie blockchain można wykorzystać w bardzo wielu branżach. Na systemie blockchain oparte są m.in. protokoły kryptowaluty – bitcoin. Technologia zaczyna być również wykorzystywana w IoT (Internet of Things; Internet rzeczy).

©ChinyTech.pl 2019